300 tysięcy złotych na Blues (nad Kwisą)

Dyskusja dla wiadomości: 300 tysięcy złotych na Blues (nad Kwisą).


  • grażyna, 2010-02-13 22:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Do Krzysztofa Krzemińskiego, prezesa Via Sudetica. List otwarty. Jestem oburzona, że przepisał Pan nasz artykuł "300 tysięcy złotych na Bluesa (nad Kwisą)" i umieścił Pan na komercyjnym portalu pod swoim imieniem i nazwiskiem, dokonując jedynie niewielkich kosmetycznych zmian. Wiem, że od jakiegoś czasu pracuje Pan jako dziennikarz dla gazety dotowanej przez prezydenta (tego samego co nie dotuje Gliniady tak, jakbyście chcieli, dla pamięci) i relacjonuje tam Pan pogodę. Rozumiem, że jako nowy musiał się Pan wykazać. Ale mógł Pan wykorzystać swoją wiedzę na temat trudności jakie mieli organizatorzy bnB, bo to do Pana bezpośrednio zwrócili się o pomoc. Uważałam, że Via Sudetica kieruje się niepisanym prawem "Rzucę krzesłem w każdego, kto pod... li mi pomysł". Niestety prezesa przepisującego czyjeś wiadomości najwidoczniej to nie dotyczy. Nie tylko Pan i Pana przyjaciele ciężko pracujecie i wymagacie szacunku dla swojej pracy. Nie jest Pan niestety pierwszym dziennikarzem z tej gazety, który przepisuje nasze materiały. Ale Pana postępek przeważył. Może Pana przełożeni powinni się zapoznać z tymi artykułami i bezstronnie rozsądzić.

  • Krzysztof Krzemiński (ANI1Ns), 2010-02-13 23:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Witam Pani Grażyno, Przy całym szacunku do Pani osoby, oskarżenia prze Panią rzucane są bezpodstawne. Znam kulisy organizacji tegorocznego BnB, znam problemy z którymi borykali się organizatorzy. Całym sercem oraz posiadanymi przeze mnie i stowarzyszenie, którym mam zaszczyt kierować, środkami chcieliśmy włączyć się w organizację tegorocznej edycji tej pięknej i ważnej imprezy. Bardzo proszę nie łączyć mojej pracy w stowarzyszenia Via Sudetica z moją rozpoczętą niedawno pracą w konkurencyjnej dla waszej gazecie. Ja staram się tego nie robić i nigdy to co robię społecznie nie miało wpływu na moją pracę zawodową... i odwrotnie. Żywię nadzieje, że w Pani przypadku jest podobnie. Tekst opublikowany przeze mnie na portalu [...] bazuje jedynie na mojej wiedzy. Bardzo mi przykro, iż postrzega Pani go jako plagiat - jest to zupełnie bezpodstawne. Oczywiście zdaje sobie sprawę, iż cokolwiek bym nie napisał na Pani zdanie w tym temacie nie wpłynę, nie mniej jednak przepraszam za dyskomfort jakiego Pani doznała. Chciałbym przy okazji sprostować nieprawdziwą informację jaką podała Pani w swoim tekście - Via Sudetica nie odmówiła pomocy przy organizacji tegorocznego BnB. Ba! Zaproponowaliśmy swoją wszechstronną pomoc! Gratuluje w tym miejscu stowarzyszeniu BnB niewątpliwego sukcesu jakim jest pozyskanie funduszy na organizację XX edycji festiwalu! To wielka rzecz otrzymać wsparcie od Ministra Kultury! Całe Via Sudetica jest pełne podziwu i w dalszym ciągu oferuje swoją pomoc (tak jak w roku poprzednim - wszak jamm session odbywały się w lokalu Bogdana Nowaka, aktywnego członka stowarzyszenia Via Sudetica). Bardzo proszę Panią Grażynę o oddzielenie sprawowanej przeze mnie funkcji prezesa Via Sudetica z podjętą przeze mnie ostatnio pracą w charakterze dziennikarza. Sprawowana przeze mnie społecznie funkcja nie miała żadnego wpływu na moją pracę w Play, nie ma wpływu na serwowaną przeze mnie muzykę w Piwnicy Paryskiej i nie będzie miała wpływu na moją obecną pracę. Nie jestem politykiem.

  • Alex (ANbBGY), 2010-02-14 00:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

    W dniach 12-14 lutego we Wrocławiu odbywają się Międzynarodowe Targi Turystyczne, na które przyjechało ponad 250 wystawców z całego świata. Stoiska w Hali Stulecia odwiedzi około 10 tyś. Osób. W czwartek, w ogólnopolskim dzienniku, ukazał się z tej okazji dodatek. Zamieszczono tam anons Urzędu Miasta Bolesławiec "Najważniejsze wydarzenia kulturalne w 2010r. " Cóż tam znajdujemy? Po kolei: Dni Bolesławca, Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej, Kabareton nad Bobrem, Bolesławieckie ŚwiętoCeramiki-nie święci garnki lepią, Giełda staroci. Prawda, że brzmi dumnie? W tym planie nie mieści się ani XX Festiwal Blues nad Bobrem ani Gliniada. A swoją drogą ciekawy jestem ile magistrat za to ogłoszenie zapłacił?

  • Wwwoj (AHCRPZ), 2010-02-14 00:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

    To gigantyczny problem! Bluesa przeniosą aż 10 (! ) kilometrów za Bolesławiec, skandal po prostu.

  • grażyna, 2010-02-14 00:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Tekst umieszczony przez Pana na innym portalu jest kopią naszego tekstu, co widać gołym okiem. I mało mnie to obchodzi, czy umieścił Pan to jako sprzedawca telefonów komórkowych, prezes Stowarzyszenia Via Sudetica, czy dziennikarz Krzysztof Krzemiński. A tekst, który Pan napisał powyżej niech Pan umieści w konkurencyjnej gazecie zamiast naszego. Będzie przynajmniej Pana własny. Chyba, że nie może Pan umieścić tekstu Krzemińskiego - prezesa, jako tekstu Krzemińskiego dziennikarza. Niech Pan napisze na czym miała polegać wszechstronna pomoc dla BnB, to napiszemy sprostowanie. Tylko konkrety, a nie teksty o miłości. Swoją drogą to bezczelność najpierw przepisać, a potem zarzucić, że w przepisanym materiale nie podano prawdziwych informacji. Dziennikarz Krzemiński na szczęście poprawił to w swojej kopii.2010-02-14, 00:31A wie Pan co, Panie dziennikarzu Krzemiński, mam lepszą propozycję. Co Pan będzie nam oglądalność podbijał. Niech Pan napisze mocny dziennikarski tekst dla swojej gazety o tym, jak Via Sudetica chciała udzielić lepszej i wszechstronniejszej pomocy BnB niż prezydent! Tego od nas Pan nie skopiuje!

  • Prezio (AL5hvK), 2010-02-14 01:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Grażyno, mnie niepokoi co innego. Dziennikarz Romana, prezes Nowaka. Krzemiński niczym bóg miłosierdzia gwarantuje nam wielką miłość. Wysila się na bezstronność, a wychodzi na kabotyna. Jak dla mnie to kariera Nikosia D.

  • Jegomosc (ANI1Ns), 2010-02-14 01:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A może, o zgrozo, mam gdzieś tą małomiasteczkową politykę? -- bez odbioru ;) --.

  • Reklama

  • Lolka, 2010-02-14 09:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Bardzo ciekawa dyskusja. Proponowałabym stowarzyszeniu, którego jest Pan prezesem, złożenie stosownego wniosku do ministerstwa o dofinansowanie gliniady, skoro tylko cenna bolesławiecka kultura jest dla Pana ważna, a polityka już nie...

  • Gumiś (ekhcGe), 2010-02-14 10:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Lolka, Ty naprawdę jesteś taka głupia czy rzeczywiście nie widzisz, że ta impreza (BnB) miała być pretekstem aby zapchać do Kliczkowa 300 tys? Dziewczynko... Swoją drogą to jestem pod wrażeniem rozmowy Grażynki i Krzyśka... He, kto by pomyślał, wystarczy zamachać przed nosem kilkoma banknotami, a miłość jak w nędznej telenoweli zamienia się w nienawiść... Grażyno jak miło czytać twe wiersze kiedy klasycznie trafiia CIę szlag :-) Krzysiu, to że nie interesujesz się polityką, nie znaczy, że ona nie interesuje się Tobą. Jeśli jeszcze tego nie pojąłeś to lepiej daj sobie z tym wszystkim spokój... Ale cieszę się, że powoli otwiera to oczka poniektórym. Żenujący jesteście.

  • Wolontariusz (ePEAB9), 2010-02-14 10:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Brawo! Gratulacje dla pani Ewy! 300tyś zł czyli szykuje sie udana impreza. W zeszłym roku 20 tys wystarczyło na koncerty. I tak zeszłoroczny BnB był spokojny jak na festiwal i koncerty. Zastanawia mnie tylko jak będzie wyglądał dojazd do kliczkowa. Zawsze na jam session była masa młodzieży. Teraz obawiam sie, że może juz tak nie byc. Nie ma porządnych dojazdów do Kliczkowa. Wolontariusze także mogą mieć problem z dojazdem. Zobaczymy w trakcie organizowania jak planują to wszystko zrobić.

  • Dix (AE7ItC), 2010-02-14 10:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Żałosne... ludzie wkładają swój czas i pracę aby uzyskać środki na BnB aby mogło powrócić do czasów swojej świetności i się rozwijać, a Wy tylko polityka i polityka. Może i dobrze, że się stąd "wyprowadzają", bo w naszym mieście to można tylko w układziki wchodzić :/.

  • Wojtek (AtPxQL), 2010-02-14 12:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Bo kiedys byla to impreza dla ludzi, a teraz dla kasy. Sztab po imprezie przewaznie wychodzil na zero ale liczyla sie zabawa no i byla frekwencja. Moglem wziasc browara rozwalic sie w pegazie na podlodze, a teraz... cisnac sie w piwnicy paryskiej i przeplacac za browar. A dla nieprzychylnych tej imprezie dodam ze z tej muzyki wyszlo kilka innych gatunkow, ktore teraz sami sluchaja wiec prosze o troszeczke szacunku ja kocham surowego czarnego bluesa i to mi nie daje prawa abym krytykowal inne imprezy bo akurat ich nie lubie.

  • Były warsztatowicz (AE7hud), 2010-02-14 13:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Fantastycznie ze uratowaliscie bluesa! To dobry kierunek zmian. W miescie jaki klimat dla tej imprezy byl to kazdy wie. Bede codziennie odwiedzac Kliczkow to przeciez tylko 15 minut stad. W duzym miescie w korkach jedzie sie nawet 40 minut, wiec bez przesady nie ma co narzekac.

  • BnB w Kliczkowie ma swoje plusy i minusy. Nie będzie to już przecież "Blues NAD BOBREM", ludzie będą mieli problem z przyjechaniem na jammy, nie mówiąc nawet o wolontariuszach - oni to dopiero będą mieli trudość z dojazdem, skoro większość z nich jest jeszcze niepełnoletnia... Ale plusem jest to, że w końcu nie będzie trzeba prosić miasta o pieniążki, skoro i tak ich nie dadzą, nie trzeba będzie robić cięć w każdej możliwej sprawie... Cokolwiek będzie - mam nadzieje, ze XX jubileuszowa edycja odbędzie się bez problemów i głupich kłótni, przez co zapominamy, jaka jest prawdziwa idea BnB. Powodzenia dla organizacji ;).

  • Ale będzie w Kliczkowie nad Kwisą :-)Mając 300 tys na Blues , podejrzewam ,że Zamek Kliczków zorganizuje tanie , bądź darmowe przejazdy dla zainteresowanych :-) Tylko nie wiem po co zaraz wolontariusze , z 300 tys można zawsze coś odpalić... :-) Problemy i kłótnie z tego co widać będą zawsze... :-)Pozdrawiam :-)

Reklama