Regulamin

Redakcja Istotne.pl dokłada starań, aby korzystanie z serwisu było intuicyjnie proste i wygodne. Spodziewamy się jednak, że możesz mieć do nas kilka pytań. Poniżej znajdziesz informacje, które mogą być dla Ciebie przydatne. Jeżeli nie znajdziesz w nich poszukiwanych odpowiedzi, skontaktuj się z nami.

Forum dyskusyjne

Zachęcamy Cię do założenia konta i wyrażania swoich opinii w serwisie Istotne.pl pod własnym nickiem.

Aby zapobiec nadużyciom wraz z treścią opinii i wiadomości przesyłanych za pomocą formularzy zapisywany jest adres internetowy  komputera, z którego wysyłana jest ta treść. Adres ten ma postać liczbową i po podjęciu dodatkowych kroków prawnych pozwala na ustalenie Twojej tożsamości i dokładnej lokalizacji.

Redakcja zastrzega sobie prawo do moderacji wypowiedzi.

Nie wyrażamy zgody na umieszczanie reklam jako komentarzy pod artykułami lub na forum dyskusyjnym. W przypadku umieszczenia reklamy serwis Istotne.pl może wystawić fakturę VAT za reklamę w wysokości 49 zł netto za każdy wpis.

Newsletter

Każdy użytkownik zarejestrowany w serwisie otrzymuje co tydzień newsletter. Mogą w nim być reklamy portalu Istotne.pl lub jego partnerów. Można zrezygnować z otrzymywania newslettera odhaczając odpowiednie pole podczas rejestracji lub później dokonując tego w panelu administracyjnym: Menu > Moje konto > Edycja.

Ogłoszenia

Ogłoszenia związane z działalnością gospodarczą mogą być usuwane, nawet pomimo płatnego wyróżnienia. Dodając ogłoszenie i podając adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych wysyłanych przez istotne.pl i przez partnerów oraz na otrzymywanie odpowiedzi na swoje ogłoszenie.

Redakcja istotne.pl może dodawać do treści ogłoszeń różnego rodzaju reklamy.

Redakcja istotne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam i ogłoszeń, które są automatycznie publikowane przez użytkowników portalu.

Prawo autorskie i prawo prasowe

Zawartość serwisu istotne.pl, obejmująca tekst, obrazy i materiały multimedialne, jak również nazwy i znaki graficzne istotne.pl oraz innych podmiotów są chronione prawami autorskimi oraz innymi przepisami prawnymi.

Pisemna zgoda redakcji Istotne.pl jest niezbędna aby w celach innych niż osobiste i niekomercyjne kopiować, zmieniać lub adaptować zawartość Istotne.pl, tworzyć dzieła pochodne w oparciu o zawartość Istotne.pl bądź w jakikolwiek sposób w całości albo w części transmitować lub rozpowszechniać oryginalną lub zmienioną zawartość Istotne.pl, przy zachowaniu przepisów prawa autorskiego i prawa prasowego.

Część zawartości serwisu Istotne.pl może być chroniona prawami autorskimi innych osób i podmiotów.

Wysyłając za pomocą formularza swoje opinie w formie tekstu wyrażasz tym samym zgodę dla redakcji Istotne.pl na nieodpłatną publikację i dalsze wykorzystanie tego tekstu w formie oryginalnej lub zmienionej bez podawania autora.

Warunki użytkowania

Korzystając z serwisu Istotne.pl wyrażasz tym samym akceptację postanowień zawartych na tej stronie. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy o przerwanie korzystania z Istotne.pl.

Zawartość Istotne.pl nie może być wykorzystywana w żaden sposób, który naruszałby prawa innych osób lub miałby na celu rozpowszechnianie fałszywych, obraźliwych, gorszących, deprawujących lub zakazanych treści, zniesławianie kogokolwiek, zachęcanie do nietolerancji, nienawiści, agresji lub zachowań niezgodnych z prawem.

Kod strony nie może być modyfikowany, a jego części blokowane. Wszystkie elementy generowane przez serwer lub java script muszą zostać wyświetlone w przeglądarce.

Redakcja Istotne.pl w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki, straty bądź uszkodzenia wynikające z decyzji lub działań podejmowanych w oparciu o informacje zawarte w serwisie Istotne.pl albo wynikające z innego użycia serwisu Istotne.pl.

Redakcja Istotne.pl może dokonywać zmian w zawartych tu postanowieniach, których zmieniona treść będzie publikowana na tej stronie.