300 tysięcy złotych na Blues (nad Kwisą)

Dyskusja dla wiadomości: 300 tysięcy złotych na Blues (nad Kwisą).


  • korsykanin, 2010-02-13 15:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Teraz już wiem czemu władze miasta stawiają na twardą i ciężką infrastrukturę jak na przykład basen, którego raczej nie da się przenieść w inne miejsce z powodu marności intelektualnej naszych włodarzy, ale jestem w stanie wyobrazić sobie Święto Ceramiki w Bolesławicach, a festyn pierogowy na pl Piłsudskiego. Brawo UM!

  • Blues (ej744g), 2010-02-13 16:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Ciekawi mnie jaką to wielką pomoc miało zaoferować starostwo? Ale już nie zaoferuje bo udało się zdobyć 300 tys. zł :P.

  • Przejęsław1964 (AN0XyV), 2010-02-13 16:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jeżeli ministerstwo daje 300 tys. na jakąś łupieżalnie, to znaczy że podatki za wysokie. Lepiej rozdać te pieniądze na biednych prywatnych przedsiębiorców.

  • PO pieramy swoich (ekhqZw), 2010-02-13 16:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

    No tak, BnB organizują ludzie skupieni wokół bolesławieckiej PO, Marszałek, który przyznał 300tys też jest z PO. Ale to pikuś, sympatykiem PO jest także właściciel Zamku Kliczków. Także wszystko się ładnie poukładało i znów zarobią swoi. Proste pytanie się nasuwa: Dlaczego postawiono warunek, że BnB ma się odbyć w Kliczkowie skoro zawsze był w Bolesławcu? Odpowiedź pozostawiam Państwu. Ps. Rozumiem, że nie warto było schylać się po 20 tys od miasta?

  • Khorne, 2010-02-13 16:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jasne zostawić Bolesławiec bez kultury jeszcze zabrac ROCK BLOK W BOK i co nam zostanie jedynie Święto Ceramiki...

  • Mecenas (AN0oTS), 2010-02-13 16:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A cudowna gliniada, która promuje bc najlepiej w całym uniwersum i ma w sobie najwięcej wartości kulturalnych? Vivat guvnoludy.2010-02-13, 16:44Miało być glinoludy.

  • Ziomek (ANUsnu), 2010-02-13 18:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Pamietacie prawdziwego blusa nad bobrem ktory odbywal sie na teatrze za ul. Rajska... to byly piekne czasy... mam nadzieje ze blus tam jeszcze wroci i ludzie odpowiedzialni za ta impreze zrozumia ze tam jest jego miejsce... piszcie co wy na to...

  • Reklama

  • Gratulacje dla Ewy Ołenicz i Krysi Juszkiewicz za pozyskanie 300 tyś. Złotych na BnB. Jednak... chciałbym aby nasz lokalny produkt, który wyrósł niezlażnie od tego czy Prezydentam Miasta jest Burniak cz Roman odbywał się w Bolesławcu. Jeżeli inaczej nie można - to trudno. Tylko po co budowaliśmy amfiteatr nad Bobrem? Po co wywaliliśmy z budżetu miasta w 2009 roku - 300 tyś zł na nowoczesny sprzęt nagłaśniający dla BOK-u? Po co budujemy Międzynarodowe Centrum Ceramiki? Po co grałem na scenie z Piotrem Romanem z Obstawą Prezydenta przed wyborami w 2002 roku? Przecież miało być lepiej niż za Burniaka. To miał być świetny okres dla festiwalu. I co? Za rządów Burniaka na BnB przeznaczano ponad 50 tyś. Złotych ( 10 lat temu! ). Przy obecnej ekipie na Bluesa przeznacza się ok. 25 tyś złotych Nie zgadzam się z Krzysztofem Gwizdałą, że otwiera się nowy etap dla festiwalu. Coś się w Bolesławcu skończyło. Moim zdaniem XX - jubileuszowy BnB powinien się odbyć w Bolesławcu z większym zaangażowaniem lokalnych władz i niech od nastepnego roku rozpocznie swój byt - I Festiwal Blues nad Kwisą w Kliczkowie. Pozdrawiam wszystkich bluesmanów.

  • Kasia (ALUIvM), 2010-02-13 19:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A bolesławiec będzie sie topił w garnkach glinianych na święcie ceramiki...

  • Wistar (AE7IdP), 2010-02-13 19:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Precz z Imprezami typu BnB. Lepiej wydać pieniądze na imprezę z okazji oddania 10m. Chodnika. Ciekawe ile kosztowało miasto otwarcie po remoncie wiaduktu. To było epokowe wydażenie. BnB? Coto jest? Czymś takim ma zajmować się pan PREZYDENT?

  • Na uroczystości związane z otrzymaniem Honorowej Flagi Rady Europy wydano w zeszłym roku z budżetu miasta podobno ponad... 38 tys. złotych. Pytałem rzeczniczkę Gergont o te wydatki w październiku, ale do dziś nie odpowiedziała. Nabrała wody w usta.Porównajcie efekt promocyjny otrzymania flagi (którą notabene powieszono do góry nogami Wpadka z flagą europejską), a efekt kilkunastoletniego festiwalu. Porównajcie i sami oceńcie. I wyraźcie swoją opinię.

  • Barnaba (ANI1Ns), 2010-02-13 22:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Krzysiek - tu chodzi o pewna mentalność. O to, że pewne imprezy traktowane są przez władze jako "nasze". Nawet jeśli są kiepskie (vide dni miasta, flaga itp. ). A inne imprezy, nawet świetnie, jeśli są "cudze" to miasto niechętnie się do nich dokłada. Bo być może, oprócz promocji Bolesławca "promują" one również swoich organizatorów. A wiadomo, że "mierny, bierny, ale wierny" jest lepszy niż ktoś aktywny, ale nie "nasz".

  • Trumf (AE7gQm), 2010-02-13 22:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Toć to chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze, które pod egidą kulturalnej imprezy trafią do Kliczkowa. Zwykły mieszkaniec miasta straci możliwość wypicia piwa przy dobrej muzyce. I tyle. Bicie piany zachwytu nie ma sensu. PS. Bolesławiec straci tylko tyle, że w nazwie zamiast imprezy w Bolesławcu, będzie impreza w Kliczkowie pod Bolesławcem.

  • Franko (e4AsTC), 2010-02-13 22:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Panie Krzysztofie. Wniosek jest prosty i smutny. Imprezy ktore nie promuja prezydenta sa gorzej traktowane niz te promujace najjasniejszego Piotra Romana. Jakby to był koncert "Roman nad Bobrem" to moze Roman wyciagnalby nawet z wlasnej kieszeni jakis grosz. Smutne ze mamy takiego prezydenta ktory dopuscil do wyjscia imprezy z Boleslawca i nie przeciwdzialal nawet.

  • Marcin - były uczeń (ANic9W), 2010-02-13 22:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Nie wiem czy mnie puszczą ale napiszę. Takich radnych jak Ewa Ołenicz trzeba więcej. Tacy ludzie pokazują klasę i możliwości. Który radny palcem kiwnął w tej sprawie? Wszyscy potrafili tylko wymądrzać sie a jedna Ewa Ołenicz z kilkoma osobami zdobyła fundusze. Brawo pani Ewo!!

Reklama