O nas

Informacje o firmie

Dziennik istotne.pl jest wydawany przez:

Istotne Informacje Krzysztof Gwizdała
ul. Gałczyńskiego 2d/6, 59-700 Bolesławiec
NIP 6121517047, VAT EU PL6121517047, REGON 231198256, D-U-N-S® 422255578

Konta bankowe:

Nazwa banku: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING)
BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Portal i gazeta istotne.pl jest dziennikiem w rozumieniu prawa prasowego i został zarejestrowany pod numerem 181 w rejestrze dzienników i czasopism w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Tym samym istotne.pl podlega przepisom prawa prasowego.

Logo istotne.pl

 • Wersja do internetu (RGB): JPG | PNG (przezroczyste tło) | CDR (wersja wektorowa)
 • Wersja do druku (CMYK): JPG | CDR (wersja wektorowa)

Skład redakcji

 • Gerard Augustyn

  Gerard Augustyn - dziennikarz

  Z wykształcenia polonista i dziennikarz. Na co dzień korektor w serwisie istotne.pl. (Większość tekstów, które publikowane są na tych łamach, przechodzi przez jego ręce). Prywatnie fan dobrego kina (praca magisterska o filmach Buñuela i Bergmana), amerykańskiego stand-upu, skandynawskich kryminałów i... siatkówki.

  tel. 530 06 06 04
 • Grażyna Hanaf

  Grażyna Hanaf - dziennikarka

  Grażyna Hanaf, bolesławianka urodzona w 1971 roku, historyk sztuki, dziennikarka lokalnej grupy portali dolnośląskich Istotne.pl (publikacja w "Polityce"). Autorka powieści obyczajowych „Joachim”, „Joachim Zemsta” (wyd. istotne.pl) i bajek terapeutycznych „Dziewczynka-skrzynka” i „Garbuska” (Istotne.pl) oraz przewodnika po Maroku i miniprzewodnika po Prowansji (ExpressMap). Przewodniczka wycieczek zagranicznych, specjalizująca się w krajach francuskojęzycznych (Maroko, Francja, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Księstwo Monako). Prelegentka Nowych Horyzontów edukacji, instruktorka sztuk wizualnych, animatorka kultury. Autorka filmowych projektów edukacyjnych dla młodzieży "Ja, ty, my - kreator", "Oskarowa matura" i "Każdy sam najlepiej wie, co go kręci, a co nie". Prowadziła w latach 2004-2006 Dyskusyjny Klub Filmowy w Bolesławcu.

  tel. 792 177 320
 • Krzysztof Gwizdała

  Krzysztof Gwizdała - redaktor naczelny

  Bolesławianin, urodzony w 1979 roku. Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował w radiu RMF FM (1998-2000), Muzycznym Radiu Jelenia Góra (2002) oraz telewizji lokalnej Azart-Sat (1994-1998 oraz 2002-2005). Od 2004 roku właściciel i redaktor naczelny portalu i gazety „istotne.pl” (dawniej boleslawiec.org i istotneinformacje.pl). Na co dzień świetny fotograf. Specjalista w wielu dziedzinach związanych z mediami elektronicznymi.

  tel. 602 158 571
 • Marcin Zabawa

  Marcin Zabawa - dziennikarz

  Absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jeden z administratorów nieistniejącego już bolesławieckiego Megaportalu. Z portalem i gazetą „istotne.pl” związany od początku istnienia, czyli od 2004 roku (wcześniej boleslawiec.org następnie IstotneInformacje.pl). Zamiłowany fotografik – najchętniej lubi fotografować przyrodę w różnych porach roku. Interesuje się też sportem zespołowym. Kibicuje bolesławieckim drużynom: piłkarskiej BKS Bolesławiec i siatkarskiej BTS Bolesławiec. W temacie piłki nożnej jest specjalistą.

  tel. 530 06 06 07

Historia

Portal powstał w czerwcu 2004 roku. Działał pod nazwą Boleslawiec.org. Stworzyli go Krzysztof Gwizdała, Paweł Wołoszyn (oprogramowanie pierwszego serwisu i autor logotypów Boleslawiec.org i Istotne Informacje) oraz Marcin Zabawa. Do redakcji dołączyli później Krzysztof Dębiński (programista i grafik od 2006 do 2012 roku), Gerard Augustyn (od 2007 roku), Grażyna Hanaf (od 2010 roku). Z portalem współpracowali również: Katarzyna Pieniądz (Rucińska), Tomasz Gąsiorowski i Katarzyna Boćkowska. W 2008 roku portal zmienił nazwę i domenę na IstotneInformacje.pl, a później na skróconą istotne.pl.

W 2014 roku portal przeszedł gruntowną modernizację. Autorem nowego oprogramowania dla strony jest Marcin Baszczewski.

Cele i zalety

Celem portalu jest publikacja rzetelnych wiadomości oraz wspieranie przedsiębiorców w prezentowaniu ich usług i produktów jak największej ilości osób.

Portal umożliwia czytelnikom wypowiadanie swoich opinii, zarówno pod bieżącymi informacjami, jak i na forum dyskusyjnym. Istotne.pl umożliwia wygodne komentowanie bez potrzeby rejestrowania się w serwisie. Dla amatorów fotografii portal przygotował galerię zdjęć, w której czytelnicy mogą zamieszczać swoje zdjęcia. Dużym powodzeniem cieszy się dział ogłoszeń drobnych. Informacje, które publikujemy na portalu, są ilustrowane dobrej jakości zdjęciami i materiałami wideo. Na stronie prezentujemy także prognozę pogody, zapowiedzi najważniejszych wydarzeń, dyżury aptek oraz repertuar kin.

Portal Istotne.pl to nie tylko bieżące informacje i komentarze. Portal wspiera rozwój kultury w naszym mieście. Istotne.pl pomaga młodym ludziom w produkcji amatorskich filmów oraz współorganizuje wystawy. Istotne.pl wyprodukował cykl filmów dokumentalnych prezentujących sylwetki bolesławieckich artystów. Z portalem współpracuje wiele instytucji i osób prywatnych. Grono współpracowników stale się powiększa.