Kacper „Kuku” Kukawski: rap z Orłem w sercu

Kacper Kukawski
fot. GA Hip-hopem na poważnie zajmuje się od czterech lat. Ma na koncie wiele występów, sam organizuje koncerty charytatywne. I – jak rymuje – „nosi w sercu Orła”.
istotne.pl 183 muzyka, patriotyzm, hip-hop, przemysław kania, maria niemczuk, kacper kukawski

Reklama

Z twórczością Kacpra „Kuku” Kukawskiego, ucznia bolesławieckiej „Handlówki”, po raz pierwszy zetknęliśmy na premierze wzruszającego filmu Przemysława Kani o sybiraczce Marii Niemczuk. Raper wykonał wtedy świetny utwór „Droga Polsko”. – Kocham Polskę – mówi serwisowi istotne.pl Kacper. – Nienawidzę polityki, ale Polska to jest moje miejsce. Kocham ten kraj za jego historię, nie ma drugiego takiego. Polacy to dumny naród, co udowodnili m.in. w czasie wojny – wiedzieli, że nie mają żadnych szans, ale mimo to nadal walczyli. Jestem im za to dozgonnie wdzięczny.

Kacper KukawskiKacper Kukawskifot. Marlena Ziembikiewicz

Chociaż bardzo lubi twórczość Piha, rapera z Białegostoku, stara się wypracować własny styl i nikogo nie kopiować. – Piszę o tym, co dzieje się wokół mnie – zaznacza. – Są piosenki smutne, ale są też wesołe, na przykład o wakacjach. Nie ograniczam się do jednego tematu.

Hip-hop towarzyszył bolesławieckiemu raperowi od najmłodszych lat. Tą muzyką zaraził go wujek, który słuchał Jeden Osiem L czy Libera. – Potem zacząłem poznawać innych artystów, a po jakimś czasie im zazdrościć, że tak świetnie to im wychodzi – opowiada Kacper. – Pomyślałem, że też tak chcę.

Cztery lata temu zaczęły się pierwsze próby, powstały pierwsze teksty i nagrania. Debiut sceniczny Kacpra przypadł na czasy gimnazjum. Później raper miał okazję wystąpić na Dniach Bolesławca, na różnych festynach. Sam też organizuje koncerty charytatywne, choćby te dla jego przyjaciela, który wygrał walkę z białaczką. – Jak tylko mam czas, pomagam ludziom – dodaje hiphopowiec.

W najbliższym czasie można będzie go zobaczyć na scenie we Lwówku Śląskim, gdzie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz chorej na złośliwego raka stawów kobiety.

„Droga Polsko”

Ref: Moja droga Polsko, tyle tu się dzieje,
Jesteś wreszcie wolna, choć tyle kuleje.
Mimo wszystko jestem dumny z pochodzenia,
Oddam Ci swe życie jeśli będzie potrzeba.

Polska to mój kraj i tu się urodziłem,
17 pięknych wiosen już tutaj sobie żyję,
Wszystkie piękne chwile wiążę z tym miejscem,
Nie oddam mej Polski, to jest dla mnie bezcen.
Bezsens, co politycy w kraju robią,
Wycierają pysk godłem, mówiąc będzie dobrze.
To są chore, zwykłe, puste słowa,
Zróbmy porządek i zacznijmy od nowa.
Wysoko głowa, niosę w sercu Orła,
Mam białe sumienie i czerwoną krew,
Jestem patriotą, wiesz?
Szanuję inne kraje, ale tylko mej Polsce pokłon oddaję.
Nie mówię szeptem, gdy pytają skąd jestem.
Mamy piękną historię, to my wygraliśmy wojnę,
Sierpniowe niebo, 63 dni chwały, miliony za Ojczyznę życie oddały.

Więcej utworów Kacpra na jego kanale na YouTubie.

Reklama