Wiemy, kiedy odsłonięta zostanie tablica smoleńska

Wiemy, kiedy odsłonięta zostanie tablica smoleńska
fot. UM Bolesławiec Tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej zostanie zamontowana 13 listopada przy murach obronnych przy ulicy Kubika w Bolesławcu.
istotne.pl 0 sesja rm, tablica smoleńska, eugeniusz jabłoński

Reklama

W czasie wrześniowej sesji Rady Miasta Bolesławiec głos zabrał radny klubu Forum i pomysłodawca budowy tablicy Eugeniusz Jabłoński, który poinformował rajców, że dobiega końca zbiórka pieniędzy na tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. – W imieniu komitetu społecznego budowy tablicy pamięci serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy przez swoją cegiełkę przyczynili się do wybudowania tej właśnie tablicy – podkreślił radny. I dodał: – Przypominam, że głównym celem ufundowania tej tablicy przez mieszkańców Bolesławca jest przypominanie przyszłym pokoleniom o tym wielkim polskim dramacie narodowym; to hołd oddany ludziom tak bardzo zasłużonym dla Rzeczypospolitej Polskiej, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Eugeniusz JabłońskiEugeniusz Jabłońskifot. GA

Dotychczas inicjatywę E. Jabłońskiego wsparły 253 osoby. Zbiórka potrwa do końca października br. Brakuje jeszcze ok. 1 600 zł do całości kosztów (wybudowanie, transport, montaż). Radny apeluje o wpłacanie pieniędzy na ten cel. Wystarczy dokonać przelewu na konto: 77 1020 2137 0000 9502 0177 7549, w tytule wpisując: „Darowizna na budowę tablicy pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej”.

Tablica smoleńska zostanie odsłonięta i poświęcona w niedzielę 13 listopada o 13:00. Zostanie przy niej wmurowana też tuba z listą darczyńców.

Przypomnijmy: o tym, że będzie tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej, informowaliśmy już pod koniec grudnia ub.r. Temat powrócił na styczniowym posiedzeniu Rady Miasta. E. Jabłoński poinformował rajców, że Gmina Miejska ma już zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków, a także podał numer konta, na które można wpłacać pieniądze na ten cel.

Zaś w kwietniu okazało się, że komitet społeczny nie zdąży odsłonić tablicy w 6 rocznicę katastrofy, jak pierwotnie planowano. (Zebrano wtedy zbyt mało pieniędzy). A wcześniej bolesławiecki PiS i ks. Edward Bober oprotestowali lokalizację tablicy.

Do tematu wrócimy.

Reklama