Kandydaci na Mistera zachęcają do adopcji szczeniaczków

Kandydaci na Mistera zachęcają do adopcji szczeniaczków
fot. Krzysztof Gwizdała Pięciu kandydatów na Mistera Święta Ceramiki i jedna kandydatka na Miss wzięli udział w dobrej, charytatywnej akcji i zachęcają do wzięcia szczeniaczków do adopcji.

Portal istotne.pl zorganizował akcję adopcji szczeniąt. Wspieramy w ten sposób Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Bielawy. Jego członkini Marzanna Fijałkowska współpracuje z nami. To ona dba o szczenięta, które szukają domu. Jeśli któreś z maluchów podbije Wasze serce, dzwońcie do Marzanny pod numer 609 44 33 65. Stowarzyszenie szuka dobrych domów i odpowiedzialnych, dojrzałych właścicieli.

W akcji uczestniczyło pięciu chłopaków i jedna dziewczyna – kandydaci na Miss i Mistera Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Wybory organizuje Bolesławiecki Ośrodek Kultury Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Odbędą się one w niedzielę 23 sierpnia (o 18:00 na scenie przy pl. Piłsudskiego). Wybory Miss i Mistera Internautów na istotne.pl od 14 sierpnia.

W sesji wzięli udział:

  • Angelika Plizga
  • Miłosz Kuduk 
  • Paweł Wilk 
  • Tomasz Cieślak 
  • Paweł Sak 
  • Damian Pikuła

Zdjęcia wykonano w Galerii Bolesławiec City Center. Otrzymaliśmy tutaj ogromne wsparcie i potraktowano nas z wielką życzliwością. Udostępniono pomieszczenie do sesji i udzielono pomocy technicznej. Dziękujemy.

Wyrazy podziękowania składamy też wolontariuszkom pilnującym piesków podczas sesji Juli, Kasi, Dorocie i Anecie z Bolesławca oraz Danieli i Oliwii ze Lwówka.

Zdjęcia modeli wykonał Krzysztof Gwizdała. Pomysł i organizacja Grażyna Hanaf.

Historia szczeniaków

Szczeniaki pochodzą z jednego domu w gminie Lwówek Śląski. W sumie w gospodarstwie jest piętnaście psów. Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z/s w Bielawie pokryło koszty sterylizacji suczek. Dziewięć suczek zostało już wysterylizowanych. Okazało się jednak, że każda suczka była szczenna. W związku z tym musiały to być sterylizacje aborcyjne. Gdyby psy nie zostały wysterylizowane, przybyłoby jeszcze 25 szczeniaków. Wtedy Stowarzyszenie musiałoby zajmować się łącznie 53 psami z jednego gospodarstwa. Gmina miałaby ogromny problem z umieszczeniem wszystkich psów w przepełnionych schroniskach. Żadne schronisko takiej ilości psów nie przyjęłoby, bo jest to średni roczny limit gminy dla psów umieszczanych w schronisku.

Kolejne gospodarstwo, którym zajmuje się Stowarzyszenie, znajduje się w Tomaszowie Bolesławieckim. Jest tam ponad 30 psów, w tym około 10 szczeniąt, których nikt nie chce. Dlatego tak ważna jest sterylizacja suk i ograniczanie niechcianych miotów oraz każde wsparcie i pomoc udzielana zwierzętom i Stowarzyszeniu.