Jak przeżyć za 1100 zl miesięcznie

  • Anonim (evggod), 2012-04-11 08:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Zarabiam 1100 zł miesięcznie za mieszkanie płacę 350zł prąd 60 gaz 80 internet 50 z tv zrezygnowałam zostaje mi 560 zł na jedzenie środki czystości itp gdyby ni pomoc rodziców to by była tragedia.

  • Bolek (AN0unU), 2012-04-11 08:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Przynajmniej masz stałą wypłatę. Ja mam własną działalność i są miesiące kiedy nie zarobie nic a ZUS i opłaty stałe muszę płacić. Też podliczająć wychodzi śmieszna kwota. Ciągle żyje w niepewności i strachu.

  • Anonim (ArevQq), 2012-04-11 08:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Zrezygnuj jeszcze z internetu.

  • Anonim (AtPx2M), 2012-04-11 08:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

    No to się ciesz... ja mam kolegę, który po 25 latach na "Wizowie" (pracownik fizyczny) nie mógł znależć pracy i w końcu wylądował w... firmie ochroniarskiej za 5 zł brutto tj. około 600 zł. Miesięcznie na rękę, Zatrudniony jest oczywiście przez APT. (agencja pracy tymczasowej) I żeby było jasne nie ma emerytury ani renty (za młody bo przed 60 -tką ) i za zdrowy (tylko 3 stopień inwalidztwa czyli lekki... )Żona nie pracuje, córka wyszła za Niemca (dużo starszy ) by uciec od biedy... Takich ludzi jest multum w Bolesławcu... Jeszcze niedawno byli zatrudniani na NORMALNE UMOWY czyli zarabiali tą najniższą... dzisiaj albo ich się zwalnia (bo dopłaty są dużo większe dla osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym) albo proponuje te 4 lub 5 zł. Brutto... No i jeszcze to, że Ci ludzie są w wieku 50 +... żadnej innej pracy nie znajdą... a tu proponuje im się jeszcze pare latek dłużej do emerytury...

  • desperat (vZK0x), 2012-04-11 10:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Dobrze zadane pytanie. Jak przeżyć? O to samo pytali sie ludzie podczas wojny jak wrog z bronią robił czystki i ludzi do obozu wsadzał. Ja pracuje na smieciową umowe za nie cały 1000. Z tego tytułu nie mam zadnych uprawnien i udogodnien. Wykształcenie leży głeboko w szufladzie a ja juz sie stykam z ludzmi ktorzy potrafia ponizyc drugiego człowieka z racji wykonywanej pracy. Fizyczny= niewykształcony o poiomie inteligencki żaby. Ja co miesiac robie dobra mine do złej gry i zastanawiam sie jak przeżyc i szczerze mowiac nie da sie.

  • Anonim (AtPxDZ), 2012-04-11 11:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Nie jest łatwo, jak się pojawiłem w Bolcu pracowałem przez agencję, potem na bezrobociu, dziś na umowie i zleceniu, 9-10 godzin dziennie. Czasy takie że trzeba łączyć etaty. Ludzie pracuję a jednoczesnie cisną coś na allegro po godzinach do nocy.
    Czym się zajmujesz Bolek?

  • ak (ANIs5x), 2012-04-11 13:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Tylko 60 zł płacisz za prąd? Bardzo mało. Jak Ty to robisz?

  • Reklama

  • kalla, 2012-04-11 13:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jestem pełna podziwu dla osób potrafiących zyć za takie pieniądze.przez całe miesiąc?

  • Ewcia1, 2012-04-11 13:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Takich ludzi w naszym kraju jest naprawdę wiele...nie każdy ma szczęście znaleźć dobra prace...

  • kalla, 2012-04-11 13:40 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): No to się ciesz... ja mam kolegę, który po 25 latach na "Wizowie" (pracownik fizyczny) nie mógł znależć pracy i w końcu wylądował w... firmie ochroniarskiej za 5 zł brutto tj. około 600 zł. Miesięcznie na rękę, Zatrudniony jest oczywiście przez APT. (agencja pracy tymczasowej) I żeby było jasne nie ma emerytury ani renty (za młody bo przed 60 -tką ) i za zdrowy (tylko 3 stopień inwalidztwa czyli lekki... )Żona nie pracuje, córka wyszła za Niemca (dużo starszy ) by uciec od biedy... Takich ludzi jest multum w Bolesławcu... Jeszcze niedawno byli zatrudniani na NORMALNE UMOWY czyli zarabiali tą najniższą... dzisiaj albo ich się zwalnia (bo dopłaty są dużo większe dla osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym) albo proponuje te 4 lub 5 zł. Brutto... No i jeszcze to, że Ci ludzie są w wieku 50 +... żadnej innej pracy nie znajdą... a tu proponuje im się jeszcze pare latek dłużej do emerytury...

    Ale na pewno nie na cały etat!

  • GREGINFO, 2012-04-11 13:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Kalla niestety niektórzy "zarabiają" 1100zł a nawet mniej za160h pracy.

  • Ewcia1, 2012-04-11 13:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Dodaj jeszcze, że brutto....bo i tak tez jest:/

  • kalla, 2012-04-11 13:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Najniższa krajowa na etat to1500 brutto czyli jakieś 1200 netto - to jest jałmużna ! nie starczy na życie ale 600 zl? to chyba niemożliwe by ktoś zarabiał na cały etat

  • NPOZC (ArCgjL), 2012-04-11 13:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Wy i inni wam podobni zapieprzacie w pocie czola i gowienko Wam płacą A popatrzcie np na prezesa ORKI Tomczyka Niedosc ze odeszli z orki świetni fachowcy i […] pracują na basenie w Chojnowie i Osiecznicy /i tam ciagną klientelę/ to basen jest zadłuzony i kasa mista musi do niego dokładac to Chłopina Prezio bierze kilka tysaczkow pensyjki. To jest […] sprawiedliwosc?

  • GREGINFO, 2012-04-11 13:49 Cytuj Zgłoś nadużycie
    kalla napisał(a): Najniższa krajowa na etat to1500 brutto czyli jakieś 1200 netto - to jest jałmużna! Nie starczy na życie ale 600 zl? To chyba niemożliwe by ktoś zarabiał na cały etat.

    Mi tez cięzko uwierzyć w 600zł.

Reklama