Wychodek przy pl. Wolności

Plac
fot. Krzysztof Gwizdała O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik, który mieszka w pobliżu placu.
istotne.pl 0 park, wandalizm, mzgm bolesławiec

Reklama

– Park przy Ogrodowej [pisaliśmy o tym również w materiale Park czy wybieg dla psów – przyp. „ii”] jest strasznie zaniedbany – powiedział nam Czytelnik, który mieszka w pobliżu obiektu. – Trawa zdziczała na klombach, ścieżki żwirowe są pozarastane, a najgorsze, że za pomnikiem Kresowian ludzie urządzili sobie wychodek.

– Co więcej – podkreślił mężczyzna – ktoś w ten pomnik rzucał kamieniami. Mnie stan tego parku od dawna irytuje. I nie chodzi o to, żeby wszystko wyasfaltować. Ale można wyprofilować klomby, zrobić na nowo ścieżki żwirowe i zlikwidować chabazie, które rosną na środku. Brakuje też ławek, nie ma gdzie tu usiąść.

Byliśmy na miejscu. I, naszym zdaniem, nie jest aż tak źle, jak opisał to Czytelnik, tym niemniej poprosiliśmy o komentarz wiceszefową Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Grażynę Strzyżewską, która w mailu do redakcji napisała:

Plac ten jest na bieżąco sprzątany, klomby obsadzone. Natomiast zostały zlecone prace związane z przycięciem cisów i prześwietleniem krzewów, tak aby nie można było tu urządzać „wychodka”.

Naszym zdaniem, liczba ławek jest wystarczająca. Zlecona zostanie również wymiana zniszczonej tablicy na pomniku Kresowian.

Reklama