Odbył się parafialny festyn charytatywny

Odbył się parafialny festyn charytatywny
fot. B.org Po raz czwarty Komitet Parafialny przy Sanktuarium zorganizował charytatywny festyn. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na remont dachu Sanktuarium.
istotne.pl festyn, kościół, bazylika maryjna

Sobotni festyn odbywał się w parku Waryńskiego. Rozpoczęła go uroczysta msza, na której był obecny były proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny ksiądz Władysław Rączka. Po mszy nastąpiła część artystyczno-rozrywkowa. Przed publicznością wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta, zespoły taneczno-wokalne z bolesławieckich szkół podstawowych i gimnazjów. W czasie festynu zaprezentowały się także zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury i z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Organizatorzy pomyśleli również o dzieciach. Dla nich zorganizowano gry i zabawy sprawnościowe.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Remont dachu Sanktuarium będzie kosztował 500 tysięcy złotych. "Remont jest konieczny, gdyż dach jest w okropnym stanie" mówi Bolesław Nowak, współorganizator festynu. W czasie festynu zbierano pieniądze na różne sposoby. Były licytacje, kwesty i loterie. Organizatorzy i zgromadzeni na festynie ludzie mają nadzieję, że pieniądze zebrane podczas festynu przyśpieszą rozpoczęcie prac remontowych.

Aktualizacja 2005-09-16

Podczas festynu zebrano ok. 14,8 tys. złotych.