Strefa dla aktywnych w okolicach wiaduktu

Strefa dla aktywnych w okolicach wiaduktu
fot. Monika Bartos/UM Bolesławiec W Urzędzie Miasta Bolesławiec powstała idea zagospodarowania terenu bulwaru nad Bobrem, który zlokalizowany jest w okolicach wiaduktu.
istotne.pl wiadukt, piotr roman, um bolesławiec, monika bartos, bulwar nad bobrem

Teren zagospodarowania obejmuje ponad 9 ha. Zgodnie z planem zagospodarowania na tym terenie dopuszcza się lokalizowanie terenów rekreacyjnych, ścieżek dydaktycznych, boisk sportowych, ścieżek rowerowych, infrastruktury służącej rekreacji terenowej oraz parkingów. W tej przestrzeni – po obu stronach Bobrowej Ścieżki Biegowej – zaplanowano: park sensoryczny z funkcją oddziaływania na zmysły człowieka i funkcją edukacyjną, ścieżkę dla rolkarzy, place zabaw dla dzieci młodszych i starszych, ścianki wspinaczkowe, ścieżki zdrowia, skateplazę, pumptrack, boiska do siatkówki i plażówki.

Na terenie znajdzie się również miejsce na strefę imprez i plażę miejską. W planach jest również rekonstrukcja kładki pieszej nad Bobrem.

Uzupełnieniem zagospodarowania są m.in. miejsca parkingowe, toalety i szatnie, chodniki, przejścia dla pieszych, elementy małej architektury – uwzględnione w programie funkcjonalnym, który zaprezentowała radnym Rady Miasta Bolesławiec architektka Monika Bartos.

Poszczególne strefy zostały tak pomyślane, aby mogli z niej korzystać zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy Bolesławca, którzy chcą aktywnie spędzać czas wolny. W czasie prezentacji koncepcji prezydent Bolesławca Piotr Roman zachęcił do dyskusji nad ostatecznym kształtem zagospodarowania terenu.

Jak Wam się podobają plany magistratu? Zapraszamy do dyskusji.

UM Bolesławiec/ii