Ponad 440 osób protestowało w Bolesławcu przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Dyskusja dla wiadomości: Ponad 440 osób protestowało w Bolesławcu przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego.


 • Ola (hjJKb), 2020-10-24 18:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Xyz z pojęcia medycyny płód nie jest człowiekiem, więc nie pisz głupot. Jeżeli lekarz stwierdzi po kilku miesiącach, że coś jest nie tak, to na życzenie kobiety powinno być usuwana taką ciąża. I na tym etapie jest koniec.

 • anonim (ANG85b), 2020-10-24 18:28 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hjJKb) napisał(a):

  Bardzo dziękuję za zorganizowanie tego protestu. Byliśmy z całą rodziną. Dlatego, że cała rodzina opiekuje się chorą osobą i my wiemy co to jest urodzone dziecko, które nie chodzi, nie widzi i żyje drugi rok jak roślinka. Pan Kaczyński powinien takimi osobami się opiekować. Brawo ale naliczyliśmy 1686 osób, a chyba jest więcej. Brawo, brawo.

  Nie rozumiem tego. Opiekujecie się osobą chorą i protestujecie? Przeciw czemu? Czyli, pomimo tego, że macie w rodzinie chorego człowieka, to żałujecie, że Go macie? Proszę mi to wyjaśnić, jak 5-cio latkowi, bo dla mnie ten wpis jest nie do ogarnięcia. Po prostu, nie pojmuję...

 • Andy (euu5Qe), 2020-10-24 18:30 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Krzysztof Gwizdała napisał(a):

  Zarodek, morula, blastocysta czy płód to nie człowiek (dziecko). To potencjalnie może być człowiek (dziecko), ale do momentu rozwinięcia się i uruchomienia systemu nerwowego nie jest. Gdyby stosować Twoje podejście, to można by nazywać Cię trupem. Bo potencjalnie nim będziesz. Na razie jednak nie jesteś i nie można tak Cię nazywać. W okresie rozwoju płodowego płód jest płodem, nie człowiekiem (dzieckiem). Poza tym ponad 68% takich zarodków jest naturalnie ronionych przez kobiety – tylko jedna trzecia rozwija się dalej. Życzę mniej fundamentalizmu religijnego, a więcej wiedzy i empatii do ludzi.

  Panie Krzysztofie jestem szczerze zdumiony Pana postawą. Oczywiście, że jest Pan w błędzie. Te "płody" o których Pan mówi do są dzieci. Najlepiej się je uśmierca za pomocą Vaccum kiedy są wielkości paznokcia. Takie dziecko odessane vaccum krzyczy "mamusiu nie zabijaj mnie, nie chcę umierać, chcę Cię przytulić moja kochana mamusiu" Dlatego dla dobra matki należy szybko wrzucić to odessane pokaleczone dziecko do formaliny

 • Xyz (AE4zHI), 2020-10-24 18:41 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Ola (hjJKb) napisał(a):

  Xyz z pojęcia medycyny płód nie jest człowiekiem, więc nie pisz głupot. Jeżeli lekarz stwierdzi po kilku miesiącach, że coś jest nie tak, to na życzenie kobiety powinno być usuwana taką ciąża. I na tym etapie jest koniec.

  Też powinieneś być usunięty jak zachorujesz ciężko ((czego oczywiscie ci nie życzę) ale według twojego toku myślenia no to po diagnozie odrazu eutanazja należała by się co?

 • mi, 2020-10-24 18:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rządzący za bardzo chcą ingerować w życie osobiste obywateli, nie dając im możliwości dokonania wyboru według własnego sumienia.

 • swe (hjK7y), 2020-10-24 18:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brawo, dlaczego redakcja nie podaje prawdziwych liczb protestujących???? jest nas dużo więcej .... Precz z kaczorem ...

 • Marta (hj7ST), 2020-10-24 18:57 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Xyz (AE4zHI) napisał(a):

  To jedźcie do Holandii, tam jest eutanazja legalna takich dzieci, w czym masz problem!?!?
  A swoją drogą, protestujący to pełno młodych dziewczyn z chłopakami za rączke co sie [...] chcąbez konsekwencji, i stare baby co sie za orl w podziemi [...] na potęgę! Sory ale to jest chore co robicie.
  Osobiście jestem przeciwniczką, państwo teżpowinno zapewnić należytą opiekę dla takiego dziecka. Ale to co ja widzę to to że i państwo ma to w dupie bo tylko rozjusza zwolenników nie dając też ustawy jakiejś zabezpieczającej finansowo, a ci co się domagają aborcji to z kolei też im nie chodzi o żadne dobro tych chorych dzieci, tylko strach o własną dupę i pozbycie się problemu. Tylko rżnięcie się za orzeproszeniem bezb konsekwencji.
  Czemu nie domagacie się eutanazji dla chorych dzieci na raka i inne straszne choroby np psychiczne???? Tylko jęczycie o zbiórki na ratowanie życia, przecież to dziecko cierpi , rodzina cierpi?

  Jesteś przeciwniczka,a twierdzisz ,że rodziny chorych dzieci jeczą o zbiorki? Hipokrytka.

 • Reklama

 • Marta (hj7ST), 2020-10-24 19:16 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ANG85b) napisał(a):

  Nie rozumiem tego. Opiekujecie się osobą chorą i protestujecie? Przeciw czemu? Czyli, pomimo tego, że macie w rodzinie chorego człowieka, to żałujecie, że Go macie? Proszę mi to wyjaśnić, jak 5-cio latkowi, bo dla mnie ten wpis jest nie do ogarnięcia. Po prostu, nie pojmuję...

  A może widzą na codzień cierpienie tej osoby i nie życzą takiego cierpienia innym ? Myslicie tylko o sobie,nie o tych dzieciach-aby wasze sumienie bylo czyste.

 • Antoni dron (hjJcm), 2020-10-24 19:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Yebac pis

 • Adam (whB11), 2020-10-24 19:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszystkim, którzy są za ochroną płodów z ciężkim niedorozwojem proponuję obejrzeć filmy na internecie o jakie płody chodzi. One nie mają szans na przeżycie kilku miesięcy. Po co mają się rodzić? Żeby kościół mógł zarobić na pogrzebie????

 • Trerre (hjL4x), 2020-10-24 19:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Beneficènci 500+

 • Asiakk, 2020-10-24 19:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Stop aborcji! Stop morderstwom w 21 wieku.

 • gość (A8sv4g), 2020-10-24 19:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Gwizdała, pojęcie dziecko ( człowiek ) - od kiedy- jest kwestią filozoficzną, nie rozstrzygniętą. Jednak kwestia życia nie ulega wątpliwości. Życie jest od momentu poczęcia. Konstytucja nakazuje je chronić. Dajmy czas władzy, żeby rozwiązała problem kobiet w beznadziejnych przypadkach, chroniąc ich zdrowie i życie.

 • gość, 2020-10-24 19:40 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Asiakk () napisał(a):

  Stop aborcji! Stop morderstwom w 21 wieku.

  Chyba nie wiesz o co chodzi...
  Problem polega na tym, że te dziecie z poważnymi wadami nie żyją zbyt długo, a umierają po kilku-kilkunastu dniach, tygodniach w potwornych męczarniach. Oczekiwanie zdrowego dziecka to radość dla rodziców, to planowanie zakupu wózka, przygotowanie wyprawki, pokoiku... Więdząc, ze dziecko sie urodzi z poważnymi wadami/zniekształceniami to przygotowywanie sie do pogrzebu. Życie w ciągłym strachu. Często też bywa że takie dziecko umiera w łonie matki stanowiąc poważne ZAGROŹENIE już nie tylko dla zdrowia ale i ZYCIA KOBIETY.
  Zakaz badań prenetalnych to już barbarzyństwo. Wiele wad genetycznych da się leczyć jeszcze w życiu płodowym i dzieci rodzą się w miare zdrowe, mogą żyć normalnie. Zabieranie tej możliwości to z góry skazywanie tego dziecka na śmierć.
  Czemu ma służyć ta ustawa? Cierpieniu?
  To tylko psychol mógł to wymyśleć. Nie ździwię się jak kobiety będą bały sie zachodzić w ciążę.
  Jakim prawem polityk ma o tym decydować. Kobieta to nie przedmiot.

 • Xyz (AE4zHI), 2020-10-24 19:42 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Marta (hj7ST) napisał(a):

  Jesteś przeciwniczka,a twierdzisz ,że rodziny chorych dzieci jeczą o zbiorki? Hipokrytka.

  Nie jestem hipokrytką, ja poprostu pyam po co zbierają na chore dzieci zamiast dokonać na nich eutanazji. I to częcto zbierają ci którzy popierają również aborcję chorych dzieci. Skoro zabicie włonie matki nie staniwi problemu, to czemu by nie zabijać już urodzonych? Holandia doszła do takiego właśnie systemu, że dozwolona jest eutanazja od 1 do 12 roku

Reklama