Karol Stasik został przewodniczącym PO w powiecie

Karol Stasik został przewodniczącym PO w powiecie
fot. B.org Karol Stasik został wybrany na nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie bolesławieckim. Zdecydowali o tym delegaci tej partii, którzy po rezygnacji ze stanowiska Cezarego Przybylskiego dokonali wyboru na powiatowym zjeździe Platformy.
istotne.pl platforma obywatelska, karol stasik

Głównym powodem zorganizowania wtorkowego zjazdu Platformy Obywatelskiej powiatu bolesławieckiego była konieczność wyboru nowego przewodniczącego partii. Wakat na tym stanowisku powstał po rezygnacji dotychczasowego przewodniczącego Cezarego Przybylskiego, którego powiatowe struktury partii wysunęły na kandydata do parlamentu.

Cezary Przybylski jest w tym momencie pierwszym ujawnionym kandydatem na posła z terenu naszego powiatu. Na jego szanse wyborcze wpłynie miejsce na liście wyborczej, o którym zdecydują władze regionalne i krajowe partii.

W wyborach nowego przewodniczącego Platformy w powiecie zgłoszono tylko jedną kandydaturę Karola Stasika, który był jednym z założycieli i pierwszym liderem Platformy w Bolesławcu. Delegaci zdecydowaną większością poparli tą kandydaturę.

Na bolesławieckim zjeździe mówiono też o wyborach samorządowych, które odbędą się w przyszłym roku. Miejskie struktury partii staną przed koniecznością decyzji czy startować w nich samodzielnie, czy w koalicji.