Dwie uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Przyrodniczych w Bolesławcu zostały uhonorowane podczas uroczystego podsumowania wojewódzkiego konkursu plastycznego „Przyjazna przestrzeń. Tu każdy może być sobą”. Gala wręczenia nagród odbyła się 27 maja w Izbie Pamięci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Konkurs został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu we współpracy z partnerem wydarzenia – Kolejkowo S.A. Jego celem była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie przeciwdziałania hejtowi oraz mowie nienawiści, a także promowanie pozytywnych postaw i budowanie właściwych relacji międzyludzkich.
W kategorii uczniów klas I–IV szkół ponadpodstawowych duży sukces odniosła Weronika Bujak z klasy IF Zespołu Szkół Technicznych i Przyrodniczych w Bolesławcu.
Uczennica zdobyła 2 miejsce, a dodatkowo została uhonorowana wyróżnieniem specjalnym. W gronie uhonorowanych znalazła się również Lila Kafel z tej samej klasy, która otrzymała wyróżnienie.
Nagrody laureatom i wyróżnionym wręczyli naczelnik Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu podkom. Paweł Komza oraz zastępca naczelnika Wydziału Prezydialnego KWP we Wrocławiu nadkom. Ewelina Rosa.
Uhonorowanym uczennicom ZSTiP gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Ich prace można zobaczyć tutaj: Powiat ma powód do dumy. Uczennice naszej szkoły wśród najlepszych w województwie.