Zatrzymani dostawali się do mieszkań po wyłamaniu wkładek zamków w drzwiach. Ich łupem padały elektronarzędzia, pieniądze, sprzęt agd., biżuteria oraz inne wartościowe przedmioty, które można następnie szybko zbyć.

Włamywaczy osadzono w policyjnym areszcie. Są to legniczanie (w wieku 30 i 31 lat). Obaj byli wcześniej karani. Jeden z nich jest recydywistą, był już karany za włamania (drugi z mężczyzn karany był za inne przestępstwa). Co więcej, jeden z nich był poszukiwany – ma do odbycia karę roku więzienia.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia (elektronarzędzia oraz wyroby ze złota). Przedmioty te znaleziono w mieszkaniu jednego z zatrzymanych oraz w lombardach. Wartość odzyskanego mienia to kilka tysięcy złotych.

Włamywaczom grozi do 10 lat odsiadki.

KMP Legnica/ii