Gimnazjum nr 3 jest mistrzem Bolesławca w piłce nożnej

Piłka nożna
fot. istotne.pl W Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej rywalizowały trzy drużyny. Najlepsi okazali się zawodnicy Gimnazjum Samorządowego nr 3.
istotne.pl 0 zawody, edukacja, mosir bolesławiec

Piłkarskie mistrzostwa szkół gimnazjalnych odbyły się 11 października na stadionie przy ul. Spółdzielczej. W zawodach wzięły udział trzy drużyny. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Wszystkie spotkania wygrało Gimnazjum Samorządowe nr 3. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Kacper Kurkiewicz, Sebastian Stempak, Paweł Kraus, Mateusz Mrozik, Rafał Wincewicz, Michał Domowicz, Piotr Cieśla, Józef Stempak, Damian Kotwica, Amadeusz Skarbież, Mateusz Tofil, Krzysztof Tkaczyk, Maciej Kościan, Kamil Frączek, Paweł Miżdal, Sebastian Denka. Opiekunem reprezentacji mistrzów Bolesławca jest Piotr Bajer.

Mistrzowie BolesławcaMistrzowie Bolesławcafot. MOSiR

Drugie miejsce zdobyło Gimnazjum Samorządowe nr 2. Tytuł wicemistrza gimnazjaliści wywalczyli w składzie: Maciej Pawlik, Błażej Szwedo, Marcin Buczkowski, Rafał Mazur, Maciej Szewczyk, Robert Walkowiak, Eryk Pakowski, Rafał Karolkiewicz, Krzysztof Sałata, Daniel Kumosz, Marcin Zgodziński, Grzegorz Janik, Kamil Żabierek, Bartłomiej Azarko, Sebastian Foltyn, Marek Janiec, Tomasz Nalinski. Opiekunem wicemistrzów jest Grzegorz Jankowski.

Wicemistrzowie BolesławcaWicemistrzowie Bolesławcafot. MOSiR

Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja Gimnazjum Samorządowego nr 1, której opiekunem jest Adrian Bernacki. Drużyna GS nr 1 zagrała w składzie: Mateusz Pawluk, Wojciech Małek, Karol Wojdyła, Piotr Kondratowicz, Kamil Chojnaki, Amadeusz Dziemianko, Adrian Maleńczuk, Kamil Tur, Mariusz Krzysik, Adrian Jaworski, Paweł Letko, Piotr Bryłkowski, Maciej Wieczorek, Maciej Chojnicki, Piotr Wilisowski, Przemysław Krzyśko, Jan Wojciechowski.

Zdobywcy 3 miejscaZdobywcy 3 miejscafot. MOSiR

Wyniki wszystkich rozegranych meczów przedstawiają się następująco:

• GS nr 1 – GS nr 2 (2:2)
  • GS nr 2 – GS nr 3 (1:2)
  • GS nr 1 – GS nr 3 (0:2)

Mistrzom Bolesławca wręczono puchar i dyplom. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy. Bolesławieckie mistrzostwa szkół gimnazjalnych w piłce nożnej zorganizowano w ramach Dolnośląskich Gimnazjady Młodzieży Szkolnej 2007/2008. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Aktualizacja 2007-10-12 13:55

Organizator zawodów – w związku z rozpatrzeniem protestu Gimnazjum Samorządowego nr 1 – poinformował, że w mistrzostwach Bolesławca GS nr 1 i GS nr 2 zajęły drugie miejsce ex aequo.