Jej pies trafił do schroniska, miała go odebrać. Uznała, że... już go nie chce

Jej pies trafił do schroniska, miała go odebrać. Uznała, że... już go nie chce
fot. SM Bolesławiec Straż Miejska w Bolesławcu przypomina, że posiadacz psa ma wiele obowiązków, a zwierzę to nie zabawka, której się pozbywamy, gdy nam się znudzi.
istotne.pl zwierzęta, sm bolesławiec, schronisko przylasek

1 lipca dyżurny Straży Miejskiej w Bolesławcu otrzymał zgłoszenie o biegającym w okolicach ulicy Słowackiego psie. Na miejsce skierowano patrol, który po chwili schwytał czworonoga. Okazało się, że zwierzę posiada mikroczip, ale nie figuruje w bazie danych prowadzonej przez SM Bolesławiec.

Pies został jednak rozpoznany przez strażników miejskich. W połowie czerwca mundurowi interweniowali już w jego sprawie. Wtedy psiak trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku w Przylasku.

Pracownik schroniska poinformował mundurowych, że pies został adoptowany. O sprawie powiadomiono właścicielkę zwierzęcia. Ta zobowiązała się, że odbierze swojego pupila 3 lipca. Nie zrobiła tego, bo stwierdziła, że już go nie chce i nie zamierza go odbierać.

Straż Miejska w Bolesławcu przypomina, że posiadacz psa ma wiele obowiązków, a zwierzę to nie zabawka, której się pozbywamy, jak nam się znudzi.