Obejrzyjcie film Przemka Kani

Obejrzyjcie film Przemka Kani
fot. Przemysław Kania Przemek jest uczniem GS nr 2 i jest szefem szkolnej telewizji Gim2tv. Jego film „Wyrok” to futurystyczna wizja 2034 roku. Premiera w CIK Orzeł 16 stycznia o 12:00.
istotne.pl edukacja, cik orzeł, przemysław kania

,,Wyrok” można nazwać drugą częścią filmu ,,Eko-Mafia'”, który był zadaniem domowym uczniów gimnazjum. Spodobała się im zabawa w tworzenie własnych filmów fabularnych i postanowili zrobić kontynuację „Eko-Mafii”. Film ,,Wyrok'' jest pełnometrażowym 50 minutowym filmem. Zagrało w nim ponad 20 aktorów, przy produkcji pomogło im 20 osób.

Film opowiada historię z 2034 roku. Główny bohater Michał (Tomasz Cysewski) jest ze swoją dziewczyną Olą (Hanna Druzgała) i uczęszcza do miejskiego liceum. Kiedy dowiaduje się, że został wydany za nim i jego przyjacielem Władkiem (Krzysztof Leszczyński) list gończy obaj uciekają ze szkoły. W tym samym czasie do Bolesławca przyjeżdża porucznik James Błażejowski (Przemysław Kania), który jest znany wszystkim jako rosyjski major Dimitri Saranov. Saranov jest szpiegiem z Anglii. Przyjeżdża do Bolesławca z rozkazem wykonania czterech wyroków śmierci. Jeden z nich jest na Olę…