Dzieci zaprezentują szybkie czytanie

Dzieci zaprezentują szybkie czytanie
fot. sxc.hu Kursy szybkiego czytania zwiększają efektywność nauki, pozwalają na lepsze przyswajanie i zapamiętywanie materiału. Jak wyglądają ćwiczenia, będzie można przekonać się podczas piątkowego pokazu.
istotne.pl edukacja, kornel filipowicz

Centrum Treningowe Wojakowskich od dawna organizuje kursy szybkiego czytania oraz treningi pamięci i koncentracji uwagi. W 1997 i 1998 absolwenci centrum pobili aż osiem pamięciowych rekordów Guinnessa. Jednak umiejętności zdobyte podczas kursu przydają się nie tylko podczas bicia rekordów.

"Nasza oferta zaadresowana jest do wszystkich, którzy chcą ćwiczyć zdolności zapamiętywania i koncentracji uwagi" – mówi Kornel Filipowicz, prowadzący zajęcia w bolesławieckiej filii Centrum. "Ćwiczenia, które wykonujemy podczas treningów, są korzystne dla dzieci z mikrouszkodzeniami mózgu, dysortografią i dysleksją. Pracujemy w niewielkich grupach i dzięki temu możemy poświęcać każdemu tyle czasu, ile jest to konieczne" – tłumaczy Kornel Filipowicz.

Dla każdego?

Dynamiczne czytanie nie jest polecane osobom, które delektują się literaturą, stylem pisarstwa. Podczas treningów uczestnicy koncentrują się na tym, by w jak najkrótszym czasie przyswoić i zrozumieć jak najwięcej informacji, nie na sposobie pisania.

Tych, którzy chcą zobaczyć, jak wyglądają zajęcia i co potrafią osoby po rocznym kursie, bolesławiecka filia zaprasza na specjalny pokaz, który odbędzie się w piątek o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1.