Trzecia fala koronawirusa. Najmłodsi uczniowie wrócą do zdalnego nauczania?

Przemysław Czarnek
fot. Wikipedia Commons (Adrian Grycuk) Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie TVP1 przyznał, że istnieje takie ryzyko.
istotne.pl 183 edukacja, koronawirus

Reklama

Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji i nauki, był gościem TVP1. Zapytany o to, czy uczniowie starszych klas wrócą do nauczania stacjonarnego, stwierdził, że na razie nie ma do tego warunków. Mało tego, niewykluczone, że do szkół wrócą uczniowie klas I–III:

Niestety takie ryzyko jest. Województwo warmińsko-mazurskie jest tego najlepszym przykładem. Musieliśmy cofnąć tam dzieci do nauki zdalnej z uwagi na zdecydowanie większe wskaźniki zakażeń w tym województwie.

I dodał:

Na pewno jest zagrożenie. To zagrożenie możemy wszyscy niwelować, jeśli będziemy stosować do obostrzeń, które są wprowadzone przez rząd nie po to, żeby komukolwiek zrobić jakąś przykrość, tylko po to właśnie żebyśmy mogli ograniczyć rozwój koronawirusa i dać sobie szansę na podjęcie decyzji o powrocie do szkół, utrzymanie w szkołach klas I–III w trybie stacjonarnym i powrocie do szkół klas IV–VIII, szkół ponadpodstawowych, a także studentów na uczelnie.

Cyt. za rmf24.pl. Co Wy na to? Zapraszamy do dyskusji.

Reklama