Przechwycili na A4 prawie dwie tony tytoniu o wartości 908 tysięcy złotych

Przechwycili na A4 prawie dwie tony tytoniu o wartości 908 tysięcy złotych
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy.
istotne.pl 183 straż graniczna, tytoń, kas

Reklama

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wspólnie z funkcjonariuszami dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na autostradzie transport 1800 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości 908 tysięcy złotych. – Przewoźnik nie zgłosił przewozu towaru podlegającego monitorowaniu w systemie SENT. Za to przewinienie grozi mu kara grzywny w wysokości 20 tys. złotych – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – W zatrzymanym pojeździe nie było również geolokalizatora. Za to 32-letni kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 7 tys. złotych.

– Tego samego dnia w ramach rutynowej kontroli na targowisku miejskim w Sieniawce funkcjonariusze KAS ze Zgorzelca ujawnili ponad 60 tys. sztuk papierosów i 36 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy – dodaje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzeczniczka prasowa dolnośląskiej KAS.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy. KAS i Straż Graniczna przypominają:

Wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie spełniają norm jakościowych, a w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje, takie jak azbest, spleśniały tytoń, pocięte liście i inne odpady.

Reklama