Bolesławiecka Straż Miejska uratowała życie bezdomnemu

Bolesławiecka Straż Miejska uratowała życie bezdomnemu
fot. SM Bolesławiec Strażnicy miejscy od pierwszych dni mrozów kontrolują, i to zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych, miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne.
istotne.pl sm bolesławiec

Od 8 lutego funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bolesławcu przekazują osobom bezdomnym ciepłe posiłki, które zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu przy współpracy z lokalnymi punktami gastronomicznymi.

Mundurowi:

Podczas jednej z codziennych kontroli w dniu 11 lutego 2021 roku strażnicy miejscy zauważyli u bezdomnego mężczyzny niepokojące objawy w postaci silnych drgawek, świadczących o wychłodzeniu organizmu. Mężczyzna miał także problem z poruszaniem się, więc na miejsce niezwłocznie wezwano Pogotowie Ratunkowe, które po przeprowadzonym badaniu zabrało mężczyznę do szpitala.

Funkcjonariusze apelują:

Nie pozostawajmy obojętni wobec osób bezdomnych, gdyż przy takich mrozach do tragedii niewiele brakuje. W przypadku zauważenia osób bezdomnych potrzebujących pomocy prosimy o zgłaszanie tego faktu do naszej jednostki lub Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu (numer alarmowy: 112).