Z.C Bolesławiec i Janina Bany-Kozłowska nagrodzeni Regionalnymi Orłami Eksportu 2016

Z.C Bolesławiec i Janina Bany-Kozłowska nagrodzeni Regionalnymi Orłami Eksportu 2016
fot. Z.C. Bolesławiec Zakłady Ceramiczne jako firma prężnie rozwijająca sprzedaż eksportową oraz ich główna projektantka otrzymali nagrodę w dwóch kategoriach „Esportowy Orzeł” oraz „Osobowość Eksportu”.
istotne.pl karol stasik, zc bolesławiec, janina bany-kozłowska

Orły Eksportu to ogólnopolski cykl wydarzeń odbywający się w kilku miastach w kraju. Jego celem jest promocja eksportu i tematów z nim związanych oraz wyłonienie i nagrodzenie regionalnych liderów eksportu. W tym roku dwie statuetki w województwie Dolnośląskim zostaną w Bolesławcu.

Eksportowe produkty Zakłady Ceramiczne promowały z powodzeniem w lutym tego roku podczas Międzynarodowych Targów Ambiente we Frankfurcie nad Menem. Zakłady przedstawiły na targach swoje propozycje łączenia poszczególnych kształtów w zestawach herbaciano-kawowych, śniadaniowych czy obiadowych. Miało to na celu zainspirować klientów do komponowania indywidualnych kolekcji.

Propozycje wzornicze zostały chętnie przyjęte przez rynek. Targi były też okazją do przeprowadzenia szeregu rozmów zarówno z dotychczasowymi jak i nowymi klientami, dominowali odbiorcy z USA oraz Korei i Japonii. Podczas spotkań zostały nawiązane interesujące kontakty z odbiorcami z innych rynków, bo moda na ceramikę bolesławiecką trwa, a popyt na naczynia w tradycyjnych i nowoczesnych dekoracjach z roku na rok wzrasta.

ZC „Bolesławiec” eksportuje nie tylko do krajów europejskich takich jak Niemcy, Francja, Austria, Finlandia, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania ale również do Stanów Zjednoczonych, Japonii, Korei, Tajwanu i Australii. Ceramika bolesławiecka jest w świecie coraz bardziej produktem kojarzonym z Polską. Doceniane jest rozwijające się wzornictwo w zakresie kształtów i dekoracji, ręczne wykonanie naczyń i ich malowanie w coraz bardziej skomplikowane i pracochłonne zdobienia.

Orły Eksporty 2016 i Osobowość Eksportu 2016

Na konferencji która odbyła się we Wrocławiu w dniu 12 maja 2016 roku nagrodę w kategorii „Eksportowy Produkt” odebrał prezes Z.C. „Bolesławiec” Karol Stasik, natomiast nagrodę w kategorii „Osobowość Eksportu” odebrała projektantka Janina Bany-Kozłowska, artystka-ceramik, która nagrodzona została srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2015 roku.

Prestiżowe odznaczenie podkreślające znaczenie jakie twórczość projektantki ma dla Polski i pozycji kraju w świecie wręczono Janinie Bany-Kozłowskiej, podczas oficjalnych uroczystości w Bolesławcu. Artystka i główna projektantka Z.C „Bolesławiec” w trakcie swojej pracy stworzyła ponad 1500 wzorów, otrzymała wiele nagród, medali i wyróżnień, a jej rzeźby ceramiczne i naczynia wystawiane były i są w Polsce, Europie i w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Konkurs „Regionalne Orły Eksportu” jest częścią Programu Rozwoju Eksportu. Program to inicjatywa Banku Zachodniego WBK i Rzeczypospolitej realizowana wraz z partnerami merytorycznymi. Celem programu jest wsparcie polskich eksporterów w prowadzeniu biznesu międzynarodowego.

Informacja zlecona Z.C. Bolesławiec/ii