Hufiec ZHP im. Szarych Szeregów z tytułem „Zasłużony dla Miasta Bolesławiec”

Hufiec ZHP im. Szarych Szeregów z tytułem „Zasłużony dla Miasta Bolesławiec”
fot. GA W marcu pisaliśmy, że miejscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę ws. nadania Hufcowi ZHP im. Szarych Szeregów tytułu „Zasłużony dla Miasta Bolesławiec”.
istotne.pl sesja rm, harcerstwo

W czasie kwietniowej sesji Rady Miasta to wyróżnienie z rąk prezydenta Piotra Romana i przewodniczącego Rady Jarosława Kowalskiego odebrała Joanna Sawicka, szefowa Hufca ZHP im. Szarych Szeregów:

Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. Mówię: dziękujemy, bo nie jest to tylko moja zasługa. To, co dzieje się w hufcu, jest zasługą ludzi, którzy od wielu lat pracują dobrowolnie i społecznie. Robimy to, co lubimy, to, co sprawia nam satysfakcję.

– To, że mogę dziś odbierać tak prestiżową nagrodę, zawdzięczam swojemu poprzednikowi Zdzisławowi Abramowiczowi – zaznaczyła harcmistrzyni.

I dodała:

Jeden z dziennikarzy pytał mnie, czy harcerstwo nie jest już trochę anachroniczne. My jesteśmy bardzo mocno przywiązani do kontynuowania tradycji, propagowania idei patriotycznych. I cały czas jesteśmy organizacją młodych ludzi, tych, którzy wchodzą w przyszłość i których my do tego przygotowujemy. A staramy się to zrobić tak, żeby oni nie byli jedynie naśladowcami, ale też kreatorami rzeczywistości. To jedna z naszych naczelnych zasad.