Skateplaza, park rowerowy i plaża miejska na bulwarze nad Bobrem?

Skateplaza, park rowerowy i plaża miejska na bulwarze nad Bobrem?
fot. GA O planach Gminy Miejskiej Bolesławiec dotyczących tego terenu opowiedzieli radnym architektka Monika Bartos i prezydent Piotr Roman.
istotne.pl piotr roman, skatepark, sesja rm, pumptrack, monika bartos, skating

Głos zabrał Piotr Roman. – Chcielibyśmy państwu zaprezentować efekt kilkumiesięcznych prac, które dotyczą pomysłu zagospodarowania bulwaru nad Bobrem – powiedział. – Od niedawna wiemy, że ten teren można zagospodarowywać. I postanowiliśmy popracować wspólnie nad tym tematem.

Koncepcję zagospodarowania terenu między dwoma mostami zaprezentowała architektka Monika Bartos. Co miałoby się znaleźć na terenie o powierzchni ok. 9 ha? M.in. pumptrack, park rowerowy, podzielony na cztery strefy, każda o innym natężeniu trudności. – Dzięki tej funkcji i osoby starsze, i młodsze będą mogły się tam świetnie bawić – podkreśliła M. Bartos. – W Szwajcarii pumptracki zostały uznane za jedne z najbezpieczniejszych placów do spędzania wolnego czasu, obok placów zabaw – dodał prezydent.

Na bulwarze ma się też znaleźć skateplaza, czyli nowocześniejszy skatepark ze ścieżką zdrowia i siłowniami pod chmurką, a także ścianka wspinaczkowa.

Zaś za wiaduktem miałby powstać park sensoryczny z miejscem do gry w siatkówkę plażową, miejscem na ogniska i grille, miejską plażą i małą kawiarnią. Tego typu parki, zaznaczył P. Roman, są bardzo popularne w Europie zachodniej.

W ramach inwestycji planuje się również rekonstrukcję kładki pieszej przy wiadukcie (o tym też informowaliśmy wielokrotnie na naszych łamach).

– To jest zadanie na kilka najbliższych lat, chyba że uda się jednorazowo znaleźć pieniądze rzędu kilkunastu mln zł – stwierdził Piotr Roman. – Może to być trudne, ale twierdzę, że najpierw trzeba wiedzieć, dokąd się idzie, bo najdalej ma ten, który tego nie wie. My wiemy, dokąd idziemy.

Prezydent zaznaczył jednak, że wszystkie inwestycje będą realizowane w pewnej kolejności: – Najpierw musimy zbudować amfiteatr w parku, który nigdy nie nazywał się parkiem Waryńskiego.

Do tematu wrócimy.