Panny i Wianki nad Bobrem

Panny i Wianki nad Bobrem
fot. ZPiT Bolesławiec Jutro o zachodzie słońca nad Bobrem odbędzie się spektakl taneczny w wykonaniu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec” do muzyki Orkiestry św. Mikołaja oraz zespołu Polaniarze z Kościelisk.
istotne.pl teatr, noc świętojańska, elżbieta tor

W środę wieczorem o zachodzie słońca (około godz. 21:40) nad Bobrem (przy boisku na ul. Rajskiej) odbędzie się spektakl taneczny. Wystąpi w nim młodzież na co dzień tańcząca w Zespole Pieśni i Tańca „Bolesławiec”. Impresje muzyczne w choreografii opracowanej przez instruktora BOK-MCC Elżbietę Tor są inspirowane obchodami Nocy Świętojańskiej.

Czary, wróżby, tajemnicze znaki – tego wszystkiego można się spodziewać w nocy z 23 na 24 czerwca. Jest to bowiem zaczarowana noc, obchodzona przez Słowian jako święto ognia i wody. Noc Świętojańska, zwana też Sobótką, była świętem miłości oraz płodności. Była to noc tańców przy ogniskach, nieprzyzwoitych śpiewek, zalotów oraz ludowych wierzeń i magii. Spektakl taneczny w wykonaniu tancerzy ZPiT „Bolesławiec” będzie ilustrowany muzyką Orkiestry św. Mikołaja oraz zespołu Polaniarze z Kościelisk. Zapraszamy.

(informacja Grażyna Hanaf)