Dziewczęta z SP nr 2 wystąpią w Mistrzostwach Polski

Dziewczęta na podium
fot. SP nr 2 Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu odniosły sukces w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Bolesławianki wystąpią w Mistrzostwach Polski.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, edukacja, 2, podstawowa, nr, wilk, kowalik

20 maja w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. W zawodach wzięły udział dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu: Paula Kowalik, Aneta Weneny, Paula Wilk, Michaela Niedźwiecka, Ola Dziuba, Michalina Zając i Żaneta Babik. W klasyfikacji indywidualnej bolesławianki zdobyły trzy pierwsze i jedno drugie miejsce.

Paula Kowalik zwyciężyła w skoku w dal i w biegu na 600 metrów. W biegu na 60 metrów zajęła miejsce drugie. Uczennica SP nr 2 wygrała także klasyfikację generalną, uzyskując 450 punktów (rekord szkoły). W rzucie piłeczką palantową bezkonkurencyjna okazała się Paula Wilk.

Dziewczęta z SP nr 2 będą reprezentowały województwo w Mistrzostwach PolskiDziewczęta z SP nr 2 będą reprezentowały województwo w Mistrzostwach Polskifot. SP nr 2

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta z SP nr 2 uzyskały w sumie 1 518 punktów. Bolesławianki wraz z drużyną dziewcząt z SP nr 46 z Wrocławia będą reprezentować województwo dolnośląskie w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 9-11 czerwca w Toruniu. Trenerem bolesławianek jest K. Prokowski.