Kwaśniewski kandyduje, Roman komentuje

Dyskusja dla wiadomości: Kwaśniewski kandyduje, Roman komentuje.


 • Bronek (AHehJI), 2010-02-26 08:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zaczęło się i to wcześnie, stąd mniemamy ze kandydaci będą podczas swej kampanii merytoryczni i dla tego potrzeba im tak dużo czasu by dokładnie przedstawić nam wyborcom swa wizję rozwoju miasta no i społeczności w nim mieszkającej. Oczekuję że ta kampania będzie bardziej poznawcza, zapraszająca mieszkańców do wspólnego wysiłku zrozumienia swej sytuacji a zarazem zrozumienia kandydatów w jaki sposób chcą ją poprawić i przenieść na wyższy poziom. Mam nadzieję że z tej kampanii wyborczej wyjdziemy my mieszkańcy bardziej obywatelscy i zaangażowani. Pozdro.

 • Dff (ANUsi3), 2010-02-26 08:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Lubię kwaśniewskiego. Ale dlaczego kolejny nauczyciel?

 • Była uczennica (AHgqb2), 2010-02-26 08:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nauczycielem był spoko, politykiem – niekoniecznie.

 • Miasto (ANGMlX), 2010-02-26 08:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miasto prosi Mieszkańca Bronek o sprecyzowanie Co rozumie pod pojęciem Przenieść na wyższy poziom miasto. Czy ma na myśli infrastrukturę czy samych mieszkańców /tzn, miejsca pracy niższe podatki/. Co obywatel Bronek rozumie pod pojęciem "bardziej obywatelscy". Miasto pozdrawia Obywatela Bronek i życzy mu spełnienia marzeń.

 • - (AtPyZ0), 2010-02-26 08:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kwaśniewski na prezydenta? On tylko pcha się do koryta... porażka.

 • Bdw (AE7eQB), 2010-02-26 08:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A który się nie pcha do koryta?

 • Jgc (AE7hwR), 2010-02-26 08:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie redaktorze Krzysztofie - traktowanie poważnie sondażu opublikowanego na portalu to jakies nieporozumienie... Zrobcie prawdziwe badania opinii - potraficie to zrobic, byl przeciez przeprowadzany przez was sondaz podczas wyborow. Zachecam do tego.

 • Pedro (AE7gJa), 2010-02-26 08:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  PAN ROMAN to dobry czlowiek tylko trzeba umieć z nim rozmawiać. Przedstawic argumenty, porozmawiać na spokojnie a nie jak Boguś rzucać sie i podejmowac haotyczne decyzje które albo sie udają albo nie. Tak jak np. w łodzi. Tam mieli prezydenta nieodpowiedzialnego który doprowadził do ubustwa. Poczytajcie troche na ten temat. Roman zrobił duzo dla Bolca i tyle. A nowy basen powinien być za darmo przez pół roku i sala taneczna w BOKu tez.

 • Boluś (Ak5zdO), 2010-02-26 09:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Pedro... "umiejęt na rozmowa" :) jest warunkiem niewystarczającym. Warunkiem koniecznym jest "niebycie" w PO, SLD i innym ugrupowaniu inaczej mówiąc nic nie zdziałasz jeśli nie jesteś w "kręgu przyjacioł PR" lub w gronie przyjaciół przyjaciół... i to jest chore...

 • Polonista (euyJJm), 2010-02-26 09:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro kandydaci są z zawodu nauczycielami, więc może by tak zrobili bezpłatne wykłady z ortografii j. polskiego dla Pedra i jemu podobnych niedouczonych internautów. Trzeba być naprawdę wielkim ignorantem, skoro pisze się z błędami choć komputer automatycznie wskazuje i podkreśla na czerwono błędnie napisane słowa oraz podpowiada poprawne warianty. Jest to żenujące.

 • Miasto (ANGMlX), 2010-02-26 09:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Obywatelu Pedro oraz wszyscy mieszkańcy podobnie myślący. Miasto pragnie dać wam za darmo nie tylko basen. Ale wszystko co jest tylko możliwe. Wszystko czego zapragną mieszkańcy Miasto dało by za darmo. Niestety Miasto nie ma już zbyt wiele substancji mieszkaniowej i terenów do sprzedania. Kłopotliwe jest też znaczne zwiększanie opłat dla firm oraz podnoszenie akcyz czynszów itp. Wychodząc na przeciw wszystkim potrzebującym miasto zobowiązuje się że będzie bezpłatny basen dla każdego potrzebującego / w szpitalu / oraz plac taneczny z boku BOKu. Można będzie również bezpłatnie uczestniczyć dwa razy w roku w składaniu i rozbieraniu lodowiska. Jak ktoś ma życzenie i warunki może bezpłatnie przechować namiot lodowiska w swoim domu. Gdyby znależli się chętni Miasto nagrodzi ich pięknymi dyplomami i uściskami i całuskami. Miasto zaoszczędzi sporo pieniędzy i będzie mogło w roku bieżącym jeszcze bardziej docenić swoich zasłużonych obywateli. / kwotą 198 tys /.2010-02-26, 09:40Ibywatele dawnej ZSRR przechodząc na emeryturę otrzymywali od władzy Wołgę.2010-02-26, 09:41Do przepłynięcia oczywiście.

 • Bronek (AHehJI), 2010-02-26 10:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Miasto. Obywatel Mieszkaniec Bronek wyjaśnia: Dotyczy zmiany sytuacji życiowej tzn. dobrego bytu. Bardziej obywatelscy, tworzący społeczność obywatelską zaangażowaną w życie społeczne bardziej intensywnie. Pozdro.

 • Miasto, 2010-02-26 10:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miasto pozdrawia mieszkańców -- zapraszając do owocnej dyskusji na każdy temat związany z Miastem i mieszkańcami.2010-02-26, 10:17Oj będzie się działo -- róbta co chceta.2010-02-26, 10:21Obywatelu Bronek -- Miasto pytało co to jest społeczeństwo obywatelskie? Czy to takie które interesuje się czy to takie które może korzystać z dóbr wspólnego wysiłku?

 • korsykanin, 2010-02-26 10:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wiem, że pan Kwaśniewski czasami wypowiada się na forum, więc chciałbym zadać tu publicznie pytanie. W bolesławieckiej PO mamy wiele osób, które więcej przegrały niż wygrały, Pan przegrał wybory do sejmiku wojewódzkiego, Karol Stasik przegrał jedną kampanię prezydencką i jedną parlamentarną, Cezary Przybylski przegrał dwie kampanie parlamentarne, Kasprzyk europarlamentarną. Czy w przypadku, gdy przegra Pan walkę o fotel prezydenta zrezygnuje pan ze stanowiska przewodniczącego PO w Bolesławcu i zarekomenduje dymisję zarządu?

 • Zapiski sztabowca :-)Wywiad telewizyjny pierwszego zgłoszonego kandydata na prezydenta.1. Źle dobrane tło, kandydat siedzi na tle 2 odcieni przechodzących w siebie ,zamiast błekitu w tle.2. Opuszczenie rak poniżej blatu stołu. Powinien trzymać rece na wierzchu , i zająć je długopisem( lepiej piórem).3 Kontrast pomiędzy prowadzącym ( kolorowa koszula) wywołująca wrażenie luzu, z szarym garniturem trącącym urzędnicza sztywnościa.4. W ujęciu bocznym kamery- prowadzący siedzący wyprostowany, ręce na widoku sprawia wrażenie siły jest atakującym . Kandydat siedzi wygiety w pałąk ze spuszczonymi rękami ,sprawia wrażenie broniącego się.To prowadzący jest w tym wywiadzie samcem alfa.5. Źle dobrany tembr głosu- tak mozna uwodzić kobiety na telefonie zaczynającym się od 0 700. Kandydat ma zrobic wrażenie na mężczyznach- to oni na głos w domach definiują poglądy polityczne z ktorymi utożsamiają sie żony i babcie.Koniecznośc wyeliminowania jednostajności wysławiania podczas artykułowania wypowiedzi.6. Całkowity brak dramatyzmu i emocjonalności- nie tego wyborcy oczekuja od wodza.7. brak barwnego wtrącenia lub anegdoty powoduje wrażenie bazbarwności kandydata.8. Zbyt daleko posunięta uczciwośc-trącaca naiwnością. błędem jest wyznawanie ze w internetowej sondzie głosowało się na innego kandydata. ( czyzby niewiara we własne sily? )