Mobbing w MOSiR-ze?

Dyskusja dla wiadomości: Mobbing w MOSiR-ze?.


 • Witam,No proszę cóż za temat :)Pytanko do zainteresowanych:Jak oceniacie działanie MOSiRu pod dyrekturą pana Jośki?Ja uważam, że ośrodek radzi sobie dobrze np.OMB którego wcześniej nie było kto brał udział ten wie,Basen obłożony przez cały tydzień od rana do wieczora z dużą liczba godzin dla publiczności,Boiska piaskowe w kilku punktach miasta,itd itp.Więc nie jest najgorzej.A teraz drugie pytanie:Co zmieni się gdy od stołka zostanie usunięty pan Jośko?NICPosadkę dostanie kolejny koleś prezydenta nie majacy doświadczenia i budzący jeszcze większe kontrowersje.Więc czy będzie lepiej? ...

 • Bolesławianin (ANGMjE), 2009-04-18 10:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pytanie do Panów Związkowców; - Jakie funkcje panowie pełnią w MOSIR oraz ilu tam jest pracowników?2009-04-18, 10:22Aby bolesławianie mogli wyrazić swoją opinie powinni to wiedzieć. Oraz jakie konkretnie /szczegółowe/ zarzuty stawiają swemu szefowi?

 • Heniek (AN0o0y), 2009-04-18 10:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do sangwistyczny autokrata. Ośrodek radzi sobie dobrze? Proszę spojrzeć jak wyglądają ośrodki miejskie w innych miastach. Bolesławiec jest 10 lat do tyłu.

 • Franciszek (AN0tyl), 2009-04-18 10:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brawo! Mam nadzieję, że Związkom uda się przeprowadzić sprawę do końca. Proponuję również zapoznać się z praktykami p. Dyrektora w innych, zarzązdanych przez niego placówkach przed objęciem funkcji dyrektora MOSIR. Sądzę PAnie Prezydencie, że czas na zmiany dyrektora MOISIR!2009-04-18, 10:48Ps. W sądzie to już nie pierwsza sprawa przeciwko DJ-pracodawcy. Zyczę powodzenia - inne sprawy zakończyły się pomyślnie dla pracownika czyli otrzymał odszkodowanie. Niestety nie z kieszeni pana DJ, tylko zatrudniającej go instytucji. Ps. Przy okazji proponuję internautom wskazywanie spośród mieszkańców gminy osób, które lepiej nadawałyby się na stanowisko nowego dyrektora MOSIR.2009-04-18, 10:50Ps. Ciekawe czy związki powołaja na świadków tych, którzy już muzieli wcześniej odejść z pracy-polecam.

 • Gorka (AHgZ2d), 2009-04-18 10:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak trzymać Panowie Związkowcy, nie dać się zastraszyć tym gością w gajerkach co rządzą Bolesławcem. Może inni pójdą waszym przykładem i zaczną walczyć o swoje a nie płakać w rękawy. Tak trzymać!

 • Franciszek (AN0tyl), 2009-04-18 11:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A pro pos. "Pracodawca ma obowiązek przeciwdziałać. Zgodnie z art. 943 § 1 kodeksu pracy: Pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi. Skoro pracodawca nie wywiązuje się z tego obowiązku to znaczy, że narusza podstawowe obowiązki pracodawcy wobec pracownika, a pracownikowi przysługuje prawo do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia. ". Jak się nie odsunąć Pana DJ propnuję wszystkiem złożenie wypowiedzeń w ww trybie. Sezon idzie-niech się dyrektor zastanowi czy go stać na takie posunięcie pracowników.

 • korsykanin, 2009-04-18 11:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  [...] Pan Prezydent wspominał jakie to zalety ma niekonkursowe obsadzenie dyrektora boku, jako swoistego "ministra kultury w Bolesławcu", zgodnie z tą logiką mamy do czynienia z poważnymi zarzutami wobec "ministra sportu" a że nie jest on wybierany przez komisję konkursową to Prezydent sam przyznał, że ponosi pełną odpowiedzialność za jego działania. W sytuacji boku można było się wykręcić rzekomą nieznajomością poglądów Pani Lijewskiej, tu będzie to trudne ze względu na obecność dyrektora mosiru w bolesławieckiej polityce.

 • Justyna (AN0ZIz), 2009-04-18 11:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co z tego, że sa baseny kryte, korty itd. Skora za wszystko trzeba słono płacić! To nie rozwija sportu. Sport staje się używką dla bogaczy.

 • Obserwatorka (ANGMjE), 2009-04-18 11:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  No właśnie Franciszku - pracownik ma prawo rzucić pracę kiedy chce a pracodawca nie może nic zrobić. Mam pomysł - załóżcie spółkę pracowniczą i gospodarujcie MOSIREM jestem przekonana że sami zwolnicie zaraz połowę załogi. Sami najlepiej wiecie kto z was jest LEWUSEM. Kłapiecie na cały Bolesławiec ale nie przyszło wam do głowy że ktoś zna wasze grzeszki.2009-04-18, 11:34A może Franio napisze paragraf -jakie obowiązki ma pracownik?

 • Franciszek (AN0tyl), 2009-04-18 11:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Biedna, uwikłana pewnie w romans z Panem Dyrektorem lub Kochająca go platoniczną miłością - miłość jest ślepa. Znam pana DJ od czasu biura paszportowego, poprzez TOP, szkoły prywatne, którym dyrektorował i z tytułem MAGISTRA podpisał świadectwa szkolne [ tam strajkowały nie związki ale rodzice uczniów- proszę odszukać w prasie lokalnej wiadomości - zwolnił w październiku wielu pracowników placówki, bo mu się nie podobali... ], poprzez działalność właśnie w MOSIR i zwolnienie w pierwszej kolejności księgowej, a następnie kolejnych ratowników. Mogę śmiało przyznać, że nie ulegam emocjom związanym z niewatpliwym urokiem pana Dyrektora gdyż to nie moja opcja, ale reasumując 20 lat "naszej znajomości" nie mogę nic dobrego o tym człowieku zawodowo powoiedzieć. Dobrym określeniem byłoby LIKWIDATOR- skuitecznie likwiduje wszystko, co dobre poprzez nieudolne zarządzanie. 1. W biurze paszportowym był wyjatkowo [...]. 2. W szkole popisywał się akcjami typu spektakularne zwolnienie księgowej, nauczycieli, [...], czy [...] uczniów, których nie ropoznał np. w klubie PEGAZ. 3. W MOSIR zwolnił księgowa, ratowników, kolejnym proponował przejście do innej pacówki: podnajmowanie pracowników od WOPR mu się marzyło, najemcom tak podnosił czynsze, aby czasmi się mkomuś w pracy nie powiodłolo, wreszcie zrezygnował z biczy wodnych i hydromasaży na rzecz bufetu, dba li tylko o zajmowanie godzin przez zakłady pracy, bo to stała gptówka i z anic ma potrzeby młodzieży, rodziców i dzieci - godziny na pływali dla publiczności są - ale spróbujcie pójśc tam z dzieckiem, które kończy lekcje o 14: 55, a po 19 idzie spać. Trudno mi zauwazyć cokolwiek pozytywnego, jeżeli okaże się, ze związki poytrzebują pieniędzy na adwokata- proszę o adres i konto, na które mozemy wpłącac datki, aby wspomóc związkówców! Dołożę się! Ps. I nie jestem dla ciebie Franio, nazywam sie Franciszek.

 • Obserwatorka (ANGMjE), 2009-04-18 12:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Franio ja pisałam o obowiązkach pracowników a nie o jakimś tam DJ.2009-04-18, 12:07Franciszkiem Pan zostanie gdy będzie się do mnie zwracał per Pani.

 • Bc (AtPGJx), 2009-04-18 12:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  P Jośko powinnien pojechać do świdnicy lub choćby zgorzelca i zobaczyć jak wygląda obiekt sportowy! A tut w bolcu mu się trawy nie chce podlać, boiska na osirze i w centrum to tragedia i gdzie nam tu zapraszać na te pastwiska gwiazdy z całej polski i trenerów, którzy na koniec maja przyjadą na mecz pana Mandziejewicza wstyd i tyle.

 • Franciszek (AN0tyl), 2009-04-18 12:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Droga Pani obserwatorko, uważam, że pracownicy sobie napradę nie zasłuzyli na takie traktowanie przez DJ i słusznie, że podali go do sadu i o całej sprawie powiadomili odpowiednich urzędników, w tym odpowiedzalnego za jego powołanie Pana Prezydenta Romana. Fakt, że problemy pana DJ z pracownikami pojawiają się notorycznie w każdym zakładzie pracy, w którym obejmuje funkce dyrektorskie może świadczyć z jednej strony o niewypełnianiu swoich obowiązków przez pracowników w kierowanych przez niego placówkach [ w szkole na przestrzeni lat, jakie DJ pełnił te obowiązki to pewnie ok. 40 osób, a w MOSIR pewnie ok 50 w stanich latach ] lub o braku umiejętności zarządzania i współpracowania z jednoczesnym mobingiem. O tych sprawach rozsądzi sąd, w przypadku przeze mnie opisyanym sąd dał wiarę stronie pracowniczej, dlatego zachęcam do oddawania spraw do sądu w sporach z tym pracodawcą - "recydywistą" sadu pracy. Proponuję też lekturę wątków: http://um.boleslawiec.pl/content/view/513/12/http://www.istotneinformacje.pl/boleslawiec,forum4183.php
  http://www.um.boleslawiec.pl/component/option,com_docman/task,doc_view/gid,210/
  Załzcnik nr 8 ad. m.in. 3) jeśli fakt defraudacji w MOSiR miał miejsce i nie zostały o tym powiadomione odpowiednie organy ścigania i władze Bolesławca, czy nie zachodzi podejrzenie, że i Dyrektor MOSiR popełnił przestępstwo polegające na ukrywaniu faktu kradzieży publicznych pieniędzy przed swoimi przełozonymi i prokuraturą? itd.

 • Jesteście tacy jednostronni. :-)Były też osiągnięcia ,np niewątpliwą zasługą Pana Dyrektora jest skonsolidowanie klasy robotniczej w MOSiRze - chłopaki przypomniały sobie dawno niesłyszane szlagiery typu;" Wyklęty powstań ludu ziemi " , " Na barykady ludu roboczy" i inne równie skoczne :-)

 • H2o (AE7g6D), 2009-04-18 14:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jacy wy wszyscy jesteście mali, ktoś mu cos udowodnił? Biedny Franio, nie denerwuj sie tak bo ci żyłka peknie i będzie bieda chłopaku, durny naród co sie zwie "katolickim" biega po kościołach a potem wydaje wyroki, nikogo nie bronie może i DJ ma cos na sumieniu ale wyroków nie wydawajcie bo od tego są sądy, acha nie jestem w żaden sposób związany z dyrektorem mosiru- znam go jedynie z TV- to tak dla podejrzliwego niejakiego franja.