Nowe osiedle przy Staroszkolnej. Spowoduje komunikacyjny armagedon?

Dyskusja dla wiadomości: Nowe osiedle przy Staroszkolnej. Spowoduje komunikacyjny armagedon?.


 • anonim (e3JrSf), 2022-05-28 08:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sfilcował nam się stary Prezydent. Brak pomysłu,obstawiony klakierami. Czas na zmianę! Na emeryturę.

 • anonim (ANuWl5), 2022-05-28 09:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A przy Konradowskiej- pętla autobusowa,nie ma oświetlenia,szczególnie przystanek dla wysiadających.Chyba zainstalowanie jednej lampy,byłoby docenione przez pasażerów .

 • Zwierzak (AresKs), 2022-05-28 09:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ma racje osoba, która mówi aby rozwinąć mzk. Nikomu w pewnym momencie się nie opłacało a mieszkańcy okolicznych miejscowości kiedyś korzystali z komunikacji miejskiej , ktora za dobrych czasów kursowała co godz. i po co był potrzebny samochód. Później przez dłuższy czas nic nie jeździło i ludzie musieli kupić samochody, aby czymś dojeżdżać do miasta. Jeżeli kilka osób pracuje na różne godz. to muszą mieć przynajmniej dwa samochody. Stąd się biorą te samochody i ta duża ilość, która tak dziwi naszych radnych. PKS nie załatwia sprawy. Często jeżdżą puste i tylko serce boli jak bezmyślnie są wydawane nasze pieniądze.

 • anonim (euIrhQ), 2022-05-28 11:46 Cytuj Zgłoś nadużycie
  sew (hjcCh) napisał(a):

  jedyna opcja dobrze rozwinięte płatne mzk .... zawsze będzie taniej niż autem i korki mniejsze .... czy ku...wa tam ktoś myśli ... skąd auta ?????????? astąd ze ratusz odciął wioski od mzk i teraz wszyscy jadą autem .... debilne myslenie .... zero orientacji ....

  Więc należy wioski stykające się z miastem włączyć do miasta . Ale tego już nie chcecie co ? Ratusz nie ma obowiązku zapewniać komunikacji w twojej wiosce która tak naprawdę jest podmiejskim osiedlem . Tak jest na Łące, Kruszynie , Dobrej , Boleslawicach czy Łaziskach i to stamtąd większość samochodów jeździ do centrum miasta i spowrotem do pracy szkoły czy na zakupy . I taka jest prawda .

 • anonim (euIrhQ), 2022-05-28 11:48 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Aga123 (vkcuD) napisał(a):

  Ja bym jeździła rowerem latem ale nie mam gdzie postawić roweru.Stojak przy zakładzie stoi w pełnym słońcu...i tak rower ma stac przez cały dzień?poza tym boję się że ktoś go ukradnie, jak ma stać tyle godz to zapięcie nic nie da.Rozmawiałam z pracodawcą o inweatycję czegoś zamykanego, bez skutku

  To sobie zostaw uchylone szyby w rowerze będzie chłodniej albo jeździj tylko zimą. Jak inni ludzie też mają takie dylematy jak ty to nie dziwię się że co drugi ma depresję .

 • anonim (hjc93), 2022-05-28 12:40 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (euIrhQ) napisał(a):

  Więc należy wioski stykające się z miastem włączyć do miasta . Ale tego już nie chcecie co ? Ratusz nie ma obowiązku zapewniać komunikacji w twojej wiosce która tak naprawdę jest podmiejskim osiedlem . Tak jest na Łące, Kruszynie , Dobrej , Boleslawicach czy Łaziskach i to stamtąd większość samochodów jeździ do centrum miasta i spowrotem do pracy szkoły czy na zakupy . I taka jest prawda .

  Nie ma obowiązku, ale gdyby komunikacja była płatna to by zarabiał. Wystarczyło też porozumieć się z wójtami wszak to jedno towarzystwo. Prawda jest taka że przez takie rozwiązanie mamy o wiele aut w mieście które przyjeżdżają z wiosek. To co mamy w mieście to cena jaką płacimy żeby elektorat seniorski głosował na tego jedynego. Za resztę płacimy wszyscy.

 • anonim, 2022-05-28 16:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proponuję zlikwidować bezpłatną komunikacje miejską i dogadać się z wójtami okolicznych wsi odnośnie partycypowania w kosztach utrzymania autobusów, które miały by dojeżdżać do pobliskich wsi, ale wątpię aby nasz burmistrz dogadał się z wójtami.

 • anonim, 2022-05-28 16:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (woeii) napisał(a):

  Na Staroszkolnej jest dom emeryta.

  Jest dom emeryta po dawnym przedszkolu, które przydałoby się bardziej, w tym miejscu.Proponuje przenieść dom emerytów w inne miejsce np na pobliską plebanię, która wynajmuje pomieszczenie na prywatne przedszkole.

 • anonim, 2022-05-28 21:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Projekt osiedla przygotowano 10 lipca 2021 roku, na działce przeznaczonej w MPZP miasta ; obiekty handlowo-usługowe o powierzchni powyżej 2000 m2. A rondo na Staroszkolnej z drogą nr 94 miało być przy Vendo Park ?

  http://xn--bolesawiec-e0b.eu/mpzp/images/stories/201708/specustawa_Staroszkolna/ZAL_7.pdf

  http://xn--bolesawiec-e0b.eu/mpzp/images/stories/201708/specustawa_Staroszkolna/ZAL_8.pdf

  http://xn--bolesawiec-e0b.eu/mpzp/images/stories/201708/specustawa_Staroszkolna/ZAL_9.pdf

  i księga wieczysta JG1B 00018767/3.

 • Bolesławianka (AE5JjI), 2022-05-29 11:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież w naszym Bolesławcu za chwilę nie będzie czym oddychać ! A i tak chorujemy ponad przeciętną miarę, bo Bolesławiec leży w kotlinie i o nietrujące powietrze coraz trudniej. Działki ogrodnicze zioną dymem i smrodem spalenizny już od 4 rano, bo wtedy nikt działkowiczów nie kontroluje. Miasto zakazu samochodów na diesel nie wydało ! Miasto zakazu palenia w piecach kopciuchach nie wydało ! Miasto parkingów wielopoziomowych na obrzeżach Bolesławca nie wybudowało ! Zamiast budować budynki, prosimy o inwestycje pod nazwą parkingi wielopoziomowe.

 • anonim (dRj092), 2022-05-29 12:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  w planie było połączenie do Lubina (mzk)
  a na miejscu nie potrafią ogarnąć

 • anonim (vkcpu), 2022-05-29 20:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rondo , ul Staroszkolna i droga nr 94 ( obwodnica Bolesławca ) , Vendo Park zostało wstrzymane.

  http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/getFile?id=225619

 • Głos rozsądku (AE7xot), 2022-05-30 21:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miasto powinno się ROZRASTAC czyli zajmowac tereny i wolne przestrzenie idąc na zewnątrz miasta.
  Niestety pato-deweloperka chce budowac bloki w każdym mozliwym zielonym skwerku, blok na bloku, okna w okna. Póki będą znajdować sie jelenie na takie mieszkania i bloki wcisniete miedzy inne bloki to zbaltowana władza bedzie dalej iść ręką w rękę z deweloperem. Tu w miescie rządzi deweloper bo ma kase.

 • anonim (AE7OCP), 2022-05-30 22:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  tyle osiedli w B-cu zbudowano
  a ty dalej w mieście jezdzisz