Makijaż dla dojrzałej kobiety

Malowanie brwi
fot. istotne.pl Porady kosmetyczne dla osób z cerą zestresowaną i dojrzałą.
istotne.pl 0 makijaż

Reklama

Skóra każdego człowieka od narodzin aż do późnej starości podlega nieustającym zmianom. Na jej jakość wpływają warunki klimatyczne, działanie wolnych rodników, predyspozycje genetyczne, sposób odżywiania, właściwa pielęgnacja, ale również ogólny fizyczny i psychiczny stan człowieka.

Stres dotyka nas na co dzień – wywołuje nerwowość i bezsenność. Przyczynia się do nadwagi, zaburzeń trawienia, spadku odporności. Jest także przyczyną wielu problemów skórnych.

Długotrwałe napięcie działa na organizm jak procesy korozji na stal – niszczy go powoli, ale konsekwentnie. W zestresowanym organizmie drastycznie spada ilość krwinek czerwonych i limfocytów T, które odpowiedzialne są za walkę z wszelkimi drobnoustrojami. To dlatego osoby zestresowane nęka często opryszczka, pojawiają się wypryski skórne, nasilają się objawy trądziku pospolitego.

Komórki skóry, broniąc się przed stresem, szybko zużywają podstawowe dla prawidłowego funkcjonowania pierwiastki (mikroelementy, sole mineralne, witaminy, magnez). Kiedy silnie odczuwalny jest dyskomfort i wrażenie ściągania skóry, to sygnał alarmowy, świadczący o tym, że skóra wyczerpała już swoje zasoby energetyczne i nie jest w stanie bronić się przed stresem.

Często długotrwały stres i wyczerpanie fizyczne jest przyczyną powstawania zmarszczek wokół oczu i na czole oraz powoduje powstawanie obrzęków i „obwódek” pod oczami. Sucha skóra ulega jeszcze większemu wysuszeniu, może pojawić się na niej drobna sieć naczyń krwionośnych. A cera mieszana pod wpływem stresu może zamienić się w cerę tłustą. Można więc mówić o pojawieniu się, obok cery tłustej, suchej i mieszanej, nowego typu cery – cery zestresowanej.

Wspaniały efekt rozluźnienia skóry i zniwelowania oznak zmęczenia uzyskamy poprzez codzienne wykonywanie automasażu twarzy. Można go robić podczas nakładania kremu (najlepiej z witaminami). Należy pamiętać, że ruchy dłoni muszą być przemyślane i bardzo delikatne. Można zakreślać „ósemki” wokół oczu, skroni i między brwiami. Ruchami głaskania podciągać mięśnie policzkowe i mięśnie szyi. Doskonałe rozluźnienie całego organizmu dają kąpiele aromaterapeutyczne z dodatkiem ulubionego olejku, płynu lub soli. Relaksują takie zapachy jak lawenda, wanilia i czekolada. Dobrze jest stworzyć odpowiedni klimat i nastrój. Wycisza półmrok i światło świec. Ulubiona muzyka i kwiaty mogą sprawić duża przyjemność zmysłom słuchu i węchu. Wszystkie zabiegi będą tylko wtedy skuteczne, kiedy nasza psychika nie będzie zablokowana przez stres.

Reklama