Nauczyciele I LO otrzymali Nagrody Dyrektora

Nauczyciele I LO otrzymali Nagrody Dyrektora
fot. B.org Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Cezary Czernatowicz uhonorował Nagrodą Dyrektora 12 nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego. Ponadto najzdolniejszym wychowankom szkoły wręczono Stypendia Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów.
istotne.pl liceum, stypendium, starosta, nauczyciel, czernatowicz, cezary

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 12 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Podczas obchodów tego wyjątkowego święta dyrektor szkoły – Cezary Czernatowicz – podziękował nauczycielom szkoły za ich pracę. Dyrektor wręczył nagrody 12 ze swych pracowników – 8 paniom i 4 panom. Jak sam przyznał, żałował, że nie może wyróżnić wszystkich nauczycieli.

Cezary Czernatowicz nagrodził panie: Jolantę Kawulę, Joannę Misiurę, Małgorzatę Naglik, Barbarę Pasierbiewicz, Małgorzatę Piotrów, Jolantę Sikorę, Zofię Sobczyszyn i Barbarę Stępień. Natomiast wśród panów wyróżnieni zostali: Edward Florków, Ludwik Glazer, Andrzej Idzik oraz Wojciech Markiewicz.

Nagrodzeni nauczycieleNagrodzeni nauczycielefot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" – tej frazy Jana Zamoyskiego nie mogło zabraknąć i nie zabrakło w programie artystycznym przygotowanym przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. Licealiści w piękny, poetycki sposób podziękowali nauczycielom za ich poświęcenie, za przygotowanie do dorosłego życia.

Cezary Czernatowicz przemawia na akademii z okazji Dnia Edukacji NarodowejCezary Czernatowicz przemawia na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowejfot. Gerard Augustyn
Władze powiatu, dyrektor Katarzyna Żak i zaproszeni gościeWładze powiatu, dyrektor Katarzyna Żak i zaproszeni gościefot. Gerard Augustyn

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w I LO przyniosły również zmiany w Samorządzie Szkolnym. Nową przewodniczącą została Anna Zbroja, która zastąpiła Karolinę Rowgało. Miejsce Edwarda Florkowa zaś – dotychczasowego opiekuna samorządu – zajęła Małgorzata Naglik. Anna Zbroja wręczyła ustępującemu z funkcji nauczycielowi zestaw na biurko.

Edward FlorkówEdward Florkówfot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Tego dnia wręczono także najważniejsze nagrody szkoły – Stypendia Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów dla uczniów wyróżniających się w nauce. Wyróżnienia otrzymali Anna Olejnik, uczennica klasy III a, Karolina Rowgało z klasy III c oraz absolwenci: Przemysław Wilas i Jerzy Lasocki. W imieniu absolwentów nagrodę odebrali ich rodzice.

Program artystyczny uczniów I LOProgram artystyczny uczniów I LOfot. Gerard Augustyn
Starosta Cezary PrzybylskiStarosta Cezary Przybylskifot. Gerard Augustyn

Obecny na uroczystości Starosta Bolesławiecki Cezary Przybylski podkreślił, że władze samorządowe są dumne z tego, iż w naszym powiecie jest taka placówka jak I LO. Powiedział również, że jest pewien, iż wychowankowie tego liceum będą zaliczać się do grona liderów w swoich dziedzinach. I że ma nadzieję, iż absolwenci szkoły zwiążą swoją przyszłość właśnie z Bolesławcem.

(informacja GA)