Film „Bezmiar sprawiedliwości” pokazano w kinie Orzeł

Film „Bezmiar sprawiedliwości” pokazano w kinie Orzeł
fot. B.org Na premierę przybył reżyser i scenarzysta filmu, Wiesław Saniewski, aktorka Bożena Stachura oraz Robert Olech. Film zdobył sympatię widowni. Po projekcji i spotkaniu z gośćmi, aktorzy i reżyser rozdawali autografy.
istotne.pl film, robert, olech, bezmiar, sprawiedliwości

Dzięki inicjatywie i pomysłowi Stanisława Dzierniejko, dystrybutora filmów na płytach DVD, w kinie Orzeł odbyła się w sobotę premiera filmu Wiesława Saniewskiego "Bezmiar sprawiedliwości", w którym jedną z głównych ról odgrywa bolesławianin Robert Olech.

Zaproszenia na premierę dostała połowa widzówZaproszenia na premierę dostała połowa widzówfot. B.org

Robert Olech powitał swoją rodzinę i ciepło pozdrowił mieszkańców rodzinnego miasta. Zapytany o kreowaną w filmie postać młodego studenta prawa, odpowiedział, że choć ostateczną ocenę swojej roli pozostawia widzom, to starał się być lustrem dla postaci kreowanych przez swoich kolegów. Podkreślił też możliwość zagrania przy boku wybitnych polskich aktorów i podzielił się wrażeniami ze współpracy z konsultantem filmu, prawnikiem Andrzejem Malickim, współtwórcą scenariusza, pomysłodawcą i uczestnikiem prawdziwego procesu, od którego wzięła początek historia w filmie.

Bożena Stachura składa autograf na fotografiiBożena Stachura składa autograf na fotografiifot. B.org

Projekt dystrybucji filmów polskich zarówno poprzez klasyczne kopie filmowe, jak i płyty DVD pozwala na organizowanie premier również w małych miastach. Daje szansę kinomanom, którzy do tej pory albo musieli jeździć do większych miast, albo oglądali film kilka miesięcy po premierze, bo małe kina przegrywały zawsze z multipleksami w walce o pierwszeństwo do kopii. Stanisław Dzierniejko, pomysłodawca kinowych projekcji DVD, zapowiedział następną premierę, tym razem filmu Piotra Matwiejczyka "Wstyd". Piotr Matwiejczyk gościł już w Bolesławcu na warsztatach scenariuszowych organizowanych przez Grażynę Ferensowicz w ramach projektu edukacji filmowej, promowanego i wspieranego przez Boleslawiec.org.

Film "Bezmiar sprawiedliwości" można oglądać w kinie Orzeł do 18 marca.