SLD i FMS otwierają Punkt Pomocy Mieszkańcom

SLD i FMS otwierają Punkt Pomocy Mieszkańcom
fot. FMS Z inicjatywy działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Federacji Młodych Socjaldemokratów w Bolesławcu powstał bezpłatny Punkt Pomocy Mieszkańcom naszego powiatu. Zainteresowani mogą zgłaszać się do siedziby Sojuszu w każdy poniedziałek.
istotne.pl sld, punkt, pomocy, fms, michał banaś, mieszkańcom

W poniedziałki w siedzibie SLD przy ulicy Opitza 15 dyżury pełnić będą radni miasta i powiatu z ramienia LiD oraz członkowie Sojuszu i FMS. Działacze czekają na mieszkańców, którzy potrzebują pomocy w sprawach związanych z samorządem terytorialnym.

„Naszym zamiarem było zorganizowanie bezpłatnego punktu konsultacyjnego dla ludzi, którzy mają problemy z załatwieniem jakiejkolwiek sprawy w organach samorządowych, np. w przypadku zadłużenia z tytułu opłat czynszowych. Dyżurujący radni LiD mówią ludziom, do kogo mają się udać, natomiast członkowie FMS pomagają w redagowaniu pism do przedstawicieli władz lokalnych. Mieszkańcy często nie wiedzą, gdzie mają się zgłaszać, jakie dokumenty są im potrzebne i w jaki sposób to zrobić, a nasze porady mają im w tym pomóc” mówi Michał Banaś, przewodniczący FMS w powiecie bolesławieckim.

„Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa pomoże wielu mieszkańcom powiatu bolesławieckiego, którzy, pomimo dużych chęci i zaangażowania, często napotykają na różne przeszkody. Osoby w naszym punkcie konsultacyjnym będą pomagały przy pokonywaniu tych przeszkód" dodaje Paweł Zieliński, sekretarz FMS.

fot. FMS

Punkt będzie czynny w każdy poniedziałek od 18:00 do 19:00.

(informacja FMS/GA)