Jak dzieci namalowały garbatą Matyldę

Jak dzieci namalowały garbatą Matyldę
fot. Karolina Grabas Ilustratorka bajki „Garbuska” Anna Chaberek skomentowała prace dzieci, które wykonały rysunki przedstawiające bohaterkę bajki. Ilość użytych barw świadczy, że dzieci ją polubiły.
istotne.pl grażyna hanaf, garbuska, anna chaberek

Podczas wieczoru autorskiego prezentującego bajkę terapeutyczną Grażyny Hanaf „Garbuska” dzieci wzięły udział w mini-konkursie na portret głównej bohaterki Matyldy.

Prace dzieci z wielką przyjemnością obejrzała Anna Chaberek i zadowolona zauważyła, że dziecięca inspiracją była okładka bajki, a mali rysownicy przetwarzali ją zgodnie z własną wyobraźnią.

Na rysunkach pojawiały się sowa, walizka, drzewko oraz profil garba dziewczynki. – Chyba z profilu najlepiej go uwidocznić – stwierdziła Anna Chaberek, będąc pod wrażeniem dziecięcej inwencji. – Wszystkie prace są ciepłe, słoneczne, lekkie i z dużym doborem kolorystycznym, co świadczy o pozytywnym odbiorze bajki. Ponoć im więcej barw dziecko używa, malując wybraną postać lub rzecz, tym bardziej ją sobie ceni – dodała ilustratorka.

Wszystkie prace były przecudne, ale Annę szczególnie urzekły dwie z nich. Pierwsza to praca Ali Witek z wzniosłymi, marzycielskimi motylami, druga to praca Milenki Gudzowskiej, bardzo lekka i ukazująca dziecięcą beztroskę.

– Cudowne sześć paluszków garbuski i ten skory do zabawy Biszkopt, leżący na plecach na pracy Milenki zachwycają. Poza pieska jest świetna, sama bym nie umiała przedstawić go lepiej – stwierdziła Anna. – Pszczółki, motylki, sówka, jeż na rysunkach też mnie oczarowały, jak widać zarówno dzieci jak i Matylda mają dobry kontakt ze zwierzątkami. Choć wiele kresek jest przypadkowych, w całości wszystkie prace odnajdują się znakomicie. Wyobrażam sobie te uśmiechy dzieci w trakcie twórczej pracy. Brawo – chwali malarka.

Grażyna Hanaf bardzo dziękuje za piękne parce dzieci. Z przyjemnością prezentujemy je na Istotne.pl. Bajkę można kupić w Bolesławcu: w Sklepie Ceramicznym BOK-MCC (pl. Piłsudskiego) oraz w księgarni Agora (Rynek). Dostępna jest też w sklepie internetowym.

Mecenatem bajkę objęła galeria Bolesławiec City Center, pierwsze w Bolesławcu centrum handlowe o najwyższym europejskim standardzie, miejsce łączące bogatą ofertę handlową, gastronomiczną, rozrywkową i kulturalną.