Zobacz zdjęcia z promocji „Garbuski”

Zobacz zdjęcia z promocji „Garbuski”
fot. Krzysztof Gwizdała Podczas wieczoru autorskiego Grażyny Hanaf grupa teatralna BOK-MCC czytała fragmenty jej bajki, dzieci malowały garbuskę Matyldę, a dorośli wysłuchali prelekcji Anny Choińskiej.
istotne.pl grażyna hanaf, garbuska, anna chaberek, anna choińska

Na wieczór autorski promujący bajkę terapeutyczną „Garbuska” przybyli czytelnicy, przyjaciele i rodzina autorki. To trzecia pozycja wydawnicza naszej dziennikarki. Po Przewodniku po Maroku, (ExpressMap), powieści „Joachim” (NovaeRes), Grażyna Hanaf napisała baśń o garbusce Matyldzie.

Wieczór rozpoczęła grupa teatralna BOK-MCC Uli Frąszczak-Matyjewicz. Aktorzy czytali fragmenty bajki. Dzieci, które przybyły na spotkanie z rodzicami, mogły namalować jak wyobrażają sobie bohaterkę bajki. Wszystkie parce zostaną wkrótce zaprezentowane na naszym portalu.

Rysunki do bajki wykonała Anna Chaberek, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dziś mieszkająca w Stafford (Wielka Brytania), gdzie prowadzi galerię oraz co roku czynnie uczestniczy w wystawie „Open Art” Shire Hall Galery.

Anna Choińska, gość specjalny, terapeutka i tłumaczka mówiła podczas spotkania o mocy, jaka kryje się w miłości dziecka do rodziców. – W mojej pracy terapeutycznej metodą Pojednania z Rodzicami według Prekop często biorę w ramiona dorosłe dzieci i czekam, aż miłość pozwoli im trafić do rodziców – mówiła Anna Choińska. – To tak jak w baśni Grażyny, czytajcie ją, w niej jest droga do rodziców i do miłości.

Bajkę Garbuska można kupić w księgarni Agora (Rynek Bolesławiec) lub internetowo, zamawiając przez Internet w SKLEPIE ISTOTNE.PL

Współorganizatorem wieczory był Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

Grażyna Hanaf dziękuję za mecenat galerii Bolesławiec City Center, pierwszemu w Bolesławcu centrum handlowemu o najwyższym europejskim standardzie, miejscu łączącym bogatą ofertę handlową, gastronomiczną, rozrywkową i kulturalną.