Program Dnia Dziecka z BOK-MCC

Program Dnia Dziecka z BOK-MCC
fot. BOK-MCC W poniedziałek, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka zapraszamy najmłodszych do wspólnej zabawy. Dla tych, którzy postanowią spędzić ten wyjątkowy dzień z nami, przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Będzie plastycznie, ceramicznie, tanecznie, muzyczne i teatralnie. Czekamy na Was od godz. 15.00 na skwerze za BOK-MCC. Wszystkie atrakcje są bezpłatne!

Świętowanie rozpoczniemy pokazem tańca i warsztatami „Dance ma sens”, które poprowadzą instruktorki tańca nowoczesnego Krystyna Abramowicz i Katarzyna Tomczyk-Jakubowska.

Na zajęcia z gliną zapraszają znani bolesławieccy artyści. U Czesława Matyjewicza na warsztatach rzeźbiarskich "Gliniany Koncert" powstaną małe i malutkie formy rzeźbiarskie, dzieci poznają sposoby tworzenia miniaturowych ulubionych lub znienawidzonych zwierząt i innych istot. Natomiast u Mateusza Grobelnego na warsztatach „Zakręcone Miejsce" mali artyści odkryją tajniki warsztatu koła garncarskiego.

Zajęcia plastyczne "Wielkie malowanie" poprowadzą Dorota Dziedzic-Lechowska i Katarzyna Zarówny. Na ogromnym płótnie powstanie wyjątkowa praca stworzone przez uczestników. W ramach działań odbędą się również warsztaty plastyczne "Budowanie skrzynki strachu" z Grażyną Hanaf autorką bajki „Dziewczynka-skrzynka”.

Amatorów śpiewu zachęcamy do występu przed publicznością w "Mini Playback Show". W konkursie piosenek dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum wcielają się w rolę dorosłych artystów i wykonają ich utwory. Uczestnicy sami wybierają piosenki, przygotowują się i przynoszą podkłady muzyczne. Na zgłoszenia czekamy do 29 maja w CIK „Orzeł”, tel. 75 645 35 98 lub e-mail: artist@bok.boleslawiec.pl, osoba do kontaktu Agata Pińczuk-Burdzy. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, wiek, artystę i tytuł utworu. Na występ koniecznie przynieście własną płytę z nagraniem w formacie audio lub nagranie na pendrive.

Będziecie mieli również okazję uczestniczyć w happeningu teatralnym "Przeganianie Babajagi" przygotowanym przez Urszulę Frąszczak-Matyjewicz.

O godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na spektakl plenerowy „Piracka opowieść o niezwykłych kłopotach” w wykonaniu aktorów Studia Promocji Kultury IMPREZARIUM. Pełne humoru i gęsto przeplatane zabawami z dziećmi przedstawienie opowiada historię Ziutka - niegrzecznego chłopca, który przez swoje notoryczne kłamstewka wpada w tarapaty i zostaje porwany przez złego pirata. Odtąd chłopiec będzie musiał podjąć nie mały wysiłek, aby odzyskać wolność…

Ostatnim punktem przygotowanego przez nas programu będzie wernisaż wystawy płaskorzeźb ceramicznych wykonanych przez dzieci podczas ferii zimowych na zajęciach w BOK-MCC. Wernisaż „Tęczowe Światy" odbędzie się o godz. 18.00 w holu BOK-MCC, I piętro.

Szczegółowy program na plakacie oraz na stronie www.bok.boleslawiec.pl

Plakat Dzień Dziecka z BOK-MCCPlakat Dzień Dziecka z BOK-MCCfot. BOK-MCC
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC