Uczczono Dzień Edukacji Narodowej

Uczczono Dzień Edukacji Narodowej
fot. B.org Podczas uroczystości w auli I LO wręczono nagrody dyrektorom i nauczycielom placówek oświatowych powiatu bolesławieckiego.
istotne.pl święto, szkoła, starostwo, edukacja, nauczyciel

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w poniedziałek 13 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość była świetną okazją do podsumowania ubiegłego roku szkolnego. W placówkach oświatowych powiatu bolesławieckiego pracuje obecnie ponad 360 nauczycieli i 150 pracowników niepedagogicznych. „Niewątpliwym sukcesem regionalnej oświaty jest to, że Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego, którego jestem przewodniczącym, potrafił się dogadać” powiedział portalowi IstotneInformacje.pl starosta Cezary Przybylski. – „29 samorządów złożyło jeden spójny wniosek”. Dzięki wspólnemu wnioskowi powstaną centra kształcenia zawodowego, które będą działać w dziewięciu powiatach: wałbrzyskim, jeleniogórskim, legnickim, świdnickim, bolesławieckim, głogowskim, kłodzkim, wrocławskim i oleśnickim.

fot. Gerard Augustyn
Od lewej: Andrzej Idzik, Cezary Przybylski i Alicja KrzyszczakOd lewej: Andrzej Idzik, Cezary Przybylski i Alicja Krzyszczakfot. Gerard Augustyn

Nie jest to jedyny sukces w dziedzinie edukacji, jakim poszczycić się może nasz powiat. Uczniowie I LO mają niemałe osiągnięcia w olimpiadach. Podopieczni ZSOiZ uzyskali bardzo dobre wyniki z egzaminów zawodowych. Wiele placówek powiatowych dostaje granty unijne. Co więcej, 27 września Młodzieżowy Dom Kultury otrzymał Dolnośląski Klucz Sukcesu w kategorii najlepsza instytucja edukacyjna w 2007 r.

Ewa Potyszka wręcza nagrodę Adamowi WerliEwa Potyszka wręcza nagrodę Adamowi Werlifot. Gerard Augustyn
Od lewej: Jadwiga Bobek i Alicja KrzyszczakOd lewej: Jadwiga Bobek i Alicja Krzyszczakfot. Gerard Augustyn

Podczas akademii starosta wygłosił przemówienie, w którym przytoczył słowa Jana Pawła II: „Prawdziwy wychowawca uczestniczy więc w życiu młodzieży. Interesuje się jej problemami, stara się poznać jej zapatrywania, uczestniczy w jej życiu sportowym i kulturalnym, w jej rozmowach; jako dojrzały i odpowiedzialny przyjaciel wskazuje dobre cele i drogi do ich osiągnięcia”. Ponadto Cezary Przybylski podziękował pracownikom oświatowym za całoroczną pracę. Głos zabrał także Dariusz Kwaśniewski, członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego. „Kochałem uczyć i wiem, jak wiele satysfakcji – choć praca to nielekka – może nauczycielom sprawić uczenie” powiedział. „Życzę, byście zawsze mogli o sobie powiedzieć: kocham uczyć” dodał.

Dariusz Kwaśniewski składa gratulacje nauczycielkom ZSHiUDariusz Kwaśniewski składa gratulacje nauczycielkom ZSHiUfot. Gerard Augustyn
Nauczycielki ZSOiZ i dyrektorka Laura Słocka-Przydróżna (na zdjęciu: pierwsza z prawej)Nauczycielki ZSOiZ i dyrektorka Laura Słocka-Przydróżna (na zdjęciu: pierwsza z prawej)fot. Gerard Augustyn

W trakcie uroczystości uhonorowano pracowników oświaty, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali status nauczyciela dyplomowanego (Edward Florków, Sławomir Zimniak, Katarzyna Żak, Maria Idzik, Renata Rosa, Joanna Krzyżostaniak, Barbara Sikora, Agnieszka Kamińska-Zdunek, Anna Myśliwiec, Waldemar Krysztofiak i Przemysław Filipek), a także nauczycieli wytypowanych do nagrody dyrektora.

Podczas uroczystości uhonorowano także nauczycieli MDKPodczas uroczystości uhonorowano także nauczycieli MDKfot. Gerard Augustyn

Ponadto Zarząd Powiatu Bolesławieckiego nagrodził dyrektorów: Jacka Jurkiewicza (Zespół Szkół Budowlanych), Laurę Słocką-Przydróżną (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych), Małgorzatę Kowalską (Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Iwinach), Ewę Lijewską (Młodzieżowy Dom Kultury) i Cezariusza Rudyka (Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr). Nagrody Zarządu otrzymali też nauczyciele: Andrzej Idzik z I LO, Elżbieta Dacewicz z ZSB, Iwona Jacukowicz-Krawiec i Bogusława Filip z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, Lucyna Hajduk z ZSOiZ, Adam Werla z Zespołu Szkół Mechanicznych i Teresa Rudzińska z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych.

fot. Gerard Augustyn

Wszyscy zgromadzeni w auli I LO mieli okazję zobaczyć program artystyczny w wykonaniu uczestników zajęć pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury.

fot. Gerard Augustyn

(informacja ii)