Sylwia Zając wygrała w konkursie fotograficznym Gliniada 2008

Sylwia Zając wygrała w konkursie fotograficznym Gliniada 2008
fot. Marcin Zabawa W sobotni wieczór odbył się wernisaż fotografii, które brały udział w konkursie związanym z Gliniadą. Czytelnikom portalu IstotneInformacje.pl najbardziej spodobało się zdjęcie wykonane przez Sylwię Zając. Bolesławianka dostała w nagrodę pół tysiąca złotych.
istotne.pl fotografia, gliniada

Do konkursu na najlepsze zdjęcie z tegorocznej Gliniady zgłoszono 143 fotografie, spośród których komisja kwalifikacyjna wybrała 30, na które głosowali czytelnicy portalu IstotneInformacje.pl. W sumie oddano ponad 1400 głosów.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się w sobotę podczas wernisażu w galerii „Concordia” w Bolesławcu. Spotkanie poprowadzili Aneta Opała i Bogusław Nowak. Przybyło sporo gości, było ponad sto pięćdziesiąt osób.

Aneta Opała, Krzysztof Gwizdała i Bogusław Nowak prowadzili całe spotkanie. Krzysztof Gwizdała poinformował, że wszystkie zdjęcia z Gliniady obejrzano ponad 270 tys. razyAneta Opała, Krzysztof Gwizdała i Bogusław Nowak prowadzili całe spotkanie. Krzysztof Gwizdała poinformował, że wszystkie zdjęcia z Gliniady obejrzano ponad 270 tys. razyfot. Marcin Zabawa
Prezentację wszystkich zdjęć konkursowych przygotował dla gości Rafał KlimekPrezentację wszystkich zdjęć konkursowych przygotował dla gości Rafał Klimekfot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

Zdaniem czytelników portalu IstotneInformacje.pl najlepsze zdjęcie pod tytułem „Idea tworzenia” zrobiła Sylwia Zając (sekkmet). Drugie miejsce zajęła fotografia „Róża wspomnień” wykonana przez Mirosława Małeckiego (ikcelam). Na trzecim miejscu znalazło się zdjęcie „Glimag” zrobione przez Jarosława Blaminsky'ego (jablam).

„Cieszyłam się, że jestem w pierwszej trzydziestce. Pierwszego miejsca w ogóle się nie spodziewałam. Nie jestem fotografem, ani amatorem, ani profesjonalistą. To było takie zdjęcie przy okazji” mówi portalowi Istotneinformacje.pl zdobywczyni pierwszego miejsca, Sylwia Zając.

„Pozostałe zdjęcia są tak fantastyczne, że moje było skromne w stosunku do innych. Ale widocznie coś w nim jest, że osiągnęło taki sukces” mówi Mirosław Małecki, zdobywca drugiego miejsca. Fotograf zdradził nam, że ma chorobę Parkinsona, trzęsą mu się ręce, ale właśnie robienie zdjęć jest dla niego walką z tą chorobą. Tworzy, robi fotografie i zapewnia, że jak zdrowie mu dopisze, to pojawi się na kolejnej Gliniadzie.

Nagrodą za pierwsze miejsce było 500 zł, za drugie 300 zł a za trzecie 200 zł. Jacek Opała z „Opałkowej Chaty” ufundował nagrodę specjalną. Dostał ją akurat zdobywca trzeciej nagrody, ale za inne zdjęcie. Jackowi Opale spodobała się „Złota róża”.

Mirosław Małecki odbiera nagrodę od prezes Via Sudetica, Justyny Rutkowskiej-TalarMirosław Małecki odbiera nagrodę od prezes Via Sudetica, Justyny Rutkowskiej-Talarfot. Marcin Zabawa
Bogusław Nowak pozował przed zdjęciem, które zajęło trzecie miejsce i przedstawiało właśnie jegoBogusław Nowak pozował przed zdjęciem, które zajęło trzecie miejsce i przedstawiało właśnie jegofot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa
Krystyna Juszkiewicz i Krzysztof JakubczycKrystyna Juszkiewicz i Krzysztof Jakubczycfot. Marcin Zabawa
Rafał Klimek i Justyna Rutkowska-Talar – członkowie Stowarzyszenia Via SudeticaRafał Klimek i Justyna Rutkowska-Talar – członkowie Stowarzyszenia Via Sudeticafot. Marcin Zabawa

Naszym czytelnikom przypomnijmy, że do galerii „Gliniada 2008” przesłano do tej pory 735 zdjęć, które obejrzano ponad 270 tys. razy. Najczęściej oglądanym zdjęciem jest „Zniesmaczona” zrobiona przez użytkownika Inet-wlan. Następnie „Złota róża” wykonana przez użytkownika jablam. Na trzecim miejscu pod względem oglądalności jest zdjęcie pod tytułem „Parada weselna Glinoludów”, wykonane przez użytkownika ps1970. Najwięcej fotografii, bo 69, umieścił w katalogu gołąb.wróbel.bocian.

Konkurs fotograficzny organizowany był wspólnie przez stowarzyszenie „Via Sudetica” oraz nasz portal. Finansowo przedsięwzięcie wsparli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, Centrostal SA oraz Stowarzyszenie „Ziemia Bolesławiecka”.

(informacja KG)

Zobacz także

Jarosław Blaminsky - strona oficjalna