Na placu Popiełuszki nie będzie festiwalu

Na placu Popiełuszki nie będzie festiwalu
fot. B.org Prezydent wycofał się z pomysłu organizacji Festiwalu Kultury Bałkańskiej na placu Popiełuszki. Zrobił to po tym, jak dwie komisje rady miejskiej uznały wcześniej, że na placu nie będzie można sprzedawać alkoholu.
istotne.pl festiwal, kultury, pl. popiełuszki, bałkańskiej

Plac między ulicami Asnyka, Łukasiewicza, Karola Miarki to od niedawna Plac Księdza Jerzego Popiełuszki. Bolesławiecki Ośrodek Kultury uznał to miejsce za dobre do tego, by zorganizować na nim Festiwal Kultury Bałkańskiej.

Rada Miasta miała w środę zdecydować o tym, czy Festiwal Kultury Bałkańskiej będzie można zorganizować na placu i czy w trakcie imprezy będzie można sprzedawać piwo. W ubiegłym tygodniu radni Komisji Zdrowia oraz Komisji Oświaty i Kultury większością głosów nie dali jednak przyzwolenia na sprzedawanie piwa na placu Popiełuszki podczas imprez w ramach majowych obchodów Dni Bolesławca. Z tego powodu prezydent wycofał pomysł, a radni wykreślili to miejsce z uchwały, która pozwalałaby na organizację festiwalu ze sprzedażą piwa.

"Szkoda, że nie uda się zrobić tego na placu księdza Popiełuszki. Festiwal zrobimy na placu Piłsudskiego i na terenie zielonym, za ośrodkiem kultury" mówi Iwona Bojko z BOK.

Decyzją radnych plac otrzymał nazwę księdza Jerzego Popiełuszki w grudniu ubiegłego roku.