Pracownia Twórczej Ekspresji GS nr 1 zaprasza na świetny spektakl

Pracownia Twórczej Ekspresji
fot. istotne.pl Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie MZS nr 2 zaprasza na premierę najnowszego spektaklu ,,Życie to bajka...” w reżyserii Katarzyna Syguła-Wieczorek i wykonaniu uczniów Gimnazjum Samorządowego nr 1 .
istotne.pl 0 edukacja

Reklama

Na deskach sali Forum młodzież z Pracowni Twórczej Ekspresji zaprezentuje spektakl w środę 25 maja o 12:00 o ciekawym przesłaniu „Życie to bajka, w której wszystko dobrze się kończy. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec.’’

Uczniowie przygotowując wydarzenie, pod kierunkiem instruktora teatralnego, analizowali wszelkie elementy kojarzące się z tematami i bohaterami bajek: walka dobra ze złem, piękno i brzydota, nienawiść, przyjaźń i miłość. Te pomysły, przykłady z życia, inspiracje sztuką, wspaniałe teksty wybitnych autorów oraz terapeutyczna rola bajki, splatały się, by stworzyć efekt końcowy, którym jest spektakl. w spektaklu wykorzystane będą teksty: Hansa Christiana Andersena, Wisławy Szymborskiej, Jeremiego Przybory, Maliny Prześlugi, Władysława Sikory, Katarzyny Miller.

Obsada: Dominika Perdon, Weronika Kaźmierczak, Aleksandra Kaźmierczak, Daria Stec, Oliwia Kaczmarek, Oskar Kaczmarek, Jakub Mularczyk, Wiktoria Romanowska, Dagmara Luszka, Kacper Gajda, Justyna Biegała, Szymon Biegała, Noemi Skiersinis, Dominik Żytniak, Dominik Chlastawa, Daria Szuk, Klaudia Ferlewicz, Kinga Orzoł, Hania Sałek, Wiktoria Miler, Wiktoria Szymków, Patrycja Midera, Justyna Deberny, Magda Przystarz, Karolina Zatylna, Alicja Świca, Jacek Myjkowski, Dawid Strojek, Oskar Smogur i Gordian Czerkawski.

Pracownia Twórczej Ekspresji

Pod tą nazwa kryje się wiele propozycji, wydarzeń i powodów, dla których kolejni uczniowie naszej szkoły decydują się, aby swój wolny czas poświęcić na twórcze i pełne ekspresji działania artystyczne – tak pisze o prowadzonych zajęciach Katarzyna Syguła-Wieczorek ( nauczycielka, instruktor teatralny, logopeda).

Pracownia Twórczej Ekspresji, to pomysł na pozalekcyjne zajęcia artystyczne, który zrodził się w 2000 roku, ewoluując i dostosowując się do potrzeb zmieniającej się młodzieży, trwa do chwili obecnej. Jest to przede wszystkim przestrzeń teatralna, ale także taneczna, wokalna, plastyczna i turystyczna.

Ważnym efektem naszej pracy są rokrocznie wystawiane spektakle na dużych scenach naszego miasta, które przygotowujemy przez cały rok z kolejnym, nowym składem grupy teatralnej. Poniżej fragmenty spektakli "Na poczatku było słowo" i "On i Ona, Ona i On"

Każde przedstawienie przygotowujemy od podstaw – od pomysłu, poprzez scenariusz, rekwizyty i stroje, wspólną reżyserię , na plakatach, zaproszeniach, obsłudze sceny i widowni kończąc. W ten sposób każdy uczeń, bez względu na to jaki talent i pasję oraz poziom otwartości reprezentuje, staje się integralną częścią całości, z której wszyscy są dumni.

Spotkania w Pracowni realizują ważny aspekt rozwoju człowieka poprzez tzw. artterapię – rozwoju poprzez sztukę. Oprócz ostatecznego celu, jakim jest prezentacja własnego dzieła, młodzież chętnie uczestniczy w zajęciach z powodu panujących tu zasad wzajemnej akceptacji i otwartości na niekonwencjonalne poglądy, zachowania, różne temperamenty i zainteresowania.

Pracownia Twórczej Ekspresji otwarta jest na każdego, bez względu na talent i umiejętności, lecz uczniowie muszą pogodzić czas poświęcony na twórcze działania (około 5 godzin w tygodniu) z obowiązkami szkolnymi.

W ramach zajęć realizowane są także wycieczki na spektakle teatralne. Młodzież bierze udział w warsztatach teatralnych, artystycznych, również z historii sztuki w ośrodkach kultury w Bolesławcu i Wrocławiu.

W ten sposób Pracownia staje się dodatkową przestrzenią do rozwoju w naszej szkole, gdzie poza relacjami i kontaktami w ramach społeczności klasowej, można nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie, oparte na wspólnych zainteresowaniach.

Mimo, iż efekt końcowy w postaci spektaklu jest bardzo ważny i daje możliwość doświadczenia ogromnego sukcesu i samorealizacji opartej na przełamywaniu własnych ograniczeń, nie jest on głównym celem naszych spotkań. Najważniejsze dla nas są relacje. Wzajemna akceptacja, szczerość i wsparcie, to ważne elementy, które dodają skrzydeł nawet, gdy czasem sił już brak.

Reklama