Ujęto podejrzanych z antypolskimi plakatami

Ujęto podejrzanych z antypolskimi plakatami
fot. sxc.hu Policja zatrzymała trzech młodych Niemców podejrzewanych o to, że rozkleili kilkadziesiąt antypolskich plakatów na słupach ogłoszeniowych i przystankach w Bolesławcu. Prezydent miasta złożył już w tej sprawie zawiadomienie w prokuraturze.
istotne.pl plakat, hoesl daum jurgen

W nocy z wtorku na środę rozklejono plakaty w języku niemieckim. Na jednym z nich widniał napis: "Serdecznie witamy w Unii Europejskiej. Nasza sprawiedliwość już pilnie pracuje, ponieważ mord nie ulega przedawnieniu".

Na plakatach prezentowane też były dokumenty mające dotyczyć okrucieństw dokonywanych przez Polaków i Czechów wobec Niemców. Odbito m.in. urzędowe dokumenty z 1945 roku w sprawie przesiedlenia Niemców i jego warunków.

Zatrzymani to 26-latek i dwóch 22-letnich obywateli Niemiec. Zatrzymano ich na terenie Bolesławca. W ich samochodzie policjanci znaleźli te same plakaty, które rozklejono w mieście.

W maju tego roku podobne antypolskie plakaty pojawiły się w Jeleniej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Cieplicach i Podgórzynie. Autorzy plakatów oskarżali Polaków o zbrodnie przeciwko Niemcom i grozili odpowiedzialnością przed niemieckimi sądami. Wtedy sprawców nie udało się ująć.

Zobacz także

Weź udział w dyskusji:

Jak zamordować nienawiść?