Uczniowie szkół powiatowych otrzymali stypendia premiera

Uczniowie szkół powiatowych otrzymali stypendia premiera
fot. sxc.hu Ośmioro podopiecznych szkół powiatowych dostało stypendia prezesa Rady Ministrów. Stypendyści będą otrzymywać po 258 zł miesięcznie.
istotne.pl starostwo, edukacja, stypendium

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 2 grudnia w Jeleniej Górze. – Tych ośmioro wspaniałych uczniów to najlepsi z najlepszych – powiedział Dariusz Kwaśniewski, członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego. – Jesteśmy dumni z ich imponujących osiągnięć.

Stypendia prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2009/2010 otrzymali:

  • Karolina Janiec (II Liceum Ogólnokształcące)
  • Przemysław Juda (I Liceum Ogólnokształcące)
  • Klaudia Judzińska (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych)
  • Barbara Kopała (Zespół Szkół Handlowych i Usługowych)
  • Grzegorz Mikołajczyk (Zespół Szkół Elektronicznych)
  • Łukasz Neć (ZSOiZ)
  • Łukasz Nowakowski (Zespół Szkół Mechanicznych)
  • Anita Pirożek (Zespół Szkół Budowlanych).

Stypendia przyznawane są na okres od września do czerwca. – Jestem zadowolony, tym bardziej że otrzymałem stypendium drugi rok z rzędu – cieszy się Łukasz Neć. – Nie było wcale lekko, miałem dużą konkurencję. Stypendium premiera to dla mnie ogromne wyróżnienie.

– Ciężko pracowałam na to stypendium. Strasznie się cieszę, bo to pierwsze tak duże wyróżnienie dla mnie. To na pewno potężna dawka motywacji do dalszej pracy – zaznacza Klaudia Judzińska.

Na zdjęciu: stypendyści; Dariusz Kwaśniewski; Elżbieta Tyc, Bożena Browarczyk i Joanna Marczewska z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty oraz dyrektorzy powiatowych szkółNa zdjęciu: stypendyści; Dariusz Kwaśniewski; Elżbieta Tyc, Bożena Browarczyk i Joanna Marczewska z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty oraz dyrektorzy powiatowych szkółfot. Starostwo Powiatowe

Stypendia prezesa Rady Ministrów po raz pierwszy zostały przyznane w 1997 r. Wówczas otrzymało je 3 222 uczniów szkół średnich. W roku szkolnym 2008/2009 premier przyznał to wyróżnienie 4 133 osobom. Tegoroczni stypendyści będą otrzymywać po 258 zł miesięcznie.

(informacja Starostwo Powiatowe/ii)