Bolesławiecka FMS ma nowe władze

Bolesławiecka FMS ma nowe władze
fot. Daniel Biernat W bolesławieckiej Federacji Młodych Socjaldemokratów nastąpiła zmiana warty. Dotychczasowy przewodniczący Daniel Biernat zrezygnował z tej funkcji. Nowym przewodniczącym został Michał Banaś.
istotne.pl fms, daniel biernat, socjademokrata

Nowe władze zostały wybrane 16 sierpnia. Przewodniczącym, na dwuletnią kadencję, został Michał Banaś (uczeń I LO). Funkcję sekretarza zaś powierzono Pawłowi Zielińskiemu, który jednocześnie jest przewodniczącym szkoły w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przy ulicy Komuny Paryskiej.

"Chciałbym bardzo podziękować moim koleżankom i kolegom za ten ogromny kredyt zaufania, którym mnie obdarzyli, zwłaszcza że należę do Federacji Młodych Socjaldemokratów od niedawna" mówi Michał Banaś. "Wstąpiłem tutaj, gdyż byłem pod wrażeniem tego, co młodzież w tej organizacji robi dla zwykłych ludzi. Teraz, gdy zostałem przewodniczącym, chciałbym, aby to wszystko, co FMS do tej pory robiło w Bolesławcu, było kontynuowane. Chciałbym również przyciągnąć do nas jak największa liczbę młodych osób, które nie boją się działać i pomagać w naszym pięknym mieście!" dodaje Banaś.

Dotychczasowy przewodniczący Daniel Biernat zrezygnował z funkcji, którą pełnił nieprzerwanie od trzech lat. Powodem jest podpisany przezeń kontrakt z jedną z firm w Kopenhadze. "Jadę sprawdzić, jak wygląda normalne życie w normalnym kraju" żartuje Daniel Biernat. "Zostawiam FMS w dobrych rękach. W dobie internetu odległość nie jest dla mnie żadną przeszkodą. Nadal będę uczestniczył, no, może trochę mniej aktywnie, w działaniach młodzieżówki, w której mam wielu przyjaciół i z którą jestem bardzo zżyty" dodaje były przewodniczący. "Nie zamierzam wyjeżdżać na stałe. Ja tu wrócę!" śmieje się.

Bolesławiecka FMSBolesławiecka FMSfot. Daniel Biernat

Federacja Młodych Socjaldemokratów w Bolesławcu powstała 2 kwietnia 2004 r. FMS jest ogólnokrajowym stowarzyszeniem, skupiającym ludzi od 16 do 30 roku życia, którzy mają lewicowe i centrolewicowe poglądy polityczne. W Bolesławcu FMS znana jest przede wszystkim z organizacji wielu akcji charytatywnych: wyprawek szkolnych, wyjazdów organizowanych dla dzieci do aquaparku, organizacji akcji honorowego krwiodawstwa, a także politycznych, m.in. organizacji wielu spotkań i debat ze znanymi politykami.

(informacja i zdjęcia Daniel Biernat/GA)