Stefan Majewski gościł w Bolesławcu

Stefan Majewski gościł w Bolesławcu
fot. Marcin Zabawa Trener Cracovii Kraków Stefan Majewski gościł w Bolesławcu. Szkoleniowiec "Pasów" wygłosił prelekcję na temat systemów szkolenia młodych piłkarzy w europejskich klubach piłkarskich.
istotne.pl piłka nożna, szkolenie, majewski, stefan

W ubiegłym tygodniu w Bolesławcu gościł trener I-ligowej Cracovii Kraków. Stefan Majewski uczestniczył w spotkaniu z trenerami i piłkarzami oraz wygłosił wykład o systemach szkoleń młodych piłkarzy w europejskich klubach piłkarskich. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Damian Sawczak i Stefan MajewskiDamian Sawczak i Stefan Majewskifot. Marcin Zabawa

Szkoleniowiec Cracovii mówił o schematach gry obronnej, o ustawieniach i grze napastników. Mówił także o psychologicznych czynnikach w szkoleniu dzieci. Szkoleniu młodych piłkarzy - zdaniem szkoleniowca- nie może towarzyszyć presja wyników. Trener nie powinien także zmieniać pozycji na których grają piłkarze więcej niż dwa razy. W przeciwnym razie młody piłkarz może stracić motywację do gry myśląc, że na żadnej pozycji się nie sprawdza. Swój wykład trener Cracovii oparł na przykładach organizacji szkoleń, które są praktykowane w niemieckich i włoskich klubach.

Uczestnicy szkoleniaUczestnicy szkoleniafot. Marcin Zabawa

Stefan Majewski zwrócił także uwagę na dyscyplinę, jaka panuje w zachodnich klubach. Zawodnik, który po raz trzeci złamie regulamin musi pożegnać się z klubem. Majewski mówił także o tym, że należy eliminować w szkoleniu podań nawyk podań "na boki". Zdaniem Majewskiego tak wykonywane podanie, w momencie straty piłki, otwiera drogę do bramki przeciwnikowi. Szkoleniowiec Cracovii jest zwolennikiem podań "po skosie".

Uczestnicy szkoleniaUczestnicy szkoleniafot. Marcin Zabawa
Trenerzy w czasie spotkania ze Stefanem MajewskimTrenerzy w czasie spotkania ze Stefanem Majewskimfot. Marcin Zabawa

Wizyta Stefana Majewskiego w Bolesławca odbyła się przy okazji rozgrywek piłkarskich Ceramika Cup. Z tej okazji w Bolesławcu gościła również młodzieżowa drużyna Zagłębia Lubin wraz z trenerem I drużyny Zagłębia - Czesławem Michniewiczem.

Piłkarze Kamerunu i Zagłębia LubinPiłkarze Kamerunu i Zagłębia Lubinfot. Marcin Zabawa
Piłkarze Kamerunu i Zagłębia LubinPiłkarze Kamerunu i Zagłębia Lubinfot. Marcin Zabawa
Czesław MichniewiczCzesław Michniewiczfot. Marcin Zabawa

Reprezentacja Zagłębia Lubin rozegrała pokazowy mecz z reprezentacją szkółki piłkarskiej z Kamerunu. Zagłębie wygrało mecz 2:1. Niestety sztuka ta nie udała się juniorom Bolesławieckiego Klubu Sportowego Bobrzanie Bolesławiec. Bolesławianie ulegli kameruńczykom 0:2.

(informacja MZ)