Będą polsko-czeskie warsztaty dla nauczycieli

Będą polsko-czeskie warsztaty dla nauczycieli
fot. Rzecznik Starostwa Kilkudniowe spotkania odbędą się na początku września i października. Udział w nich jest bezpłatny.
istotne.pl ekologia, nauczyciel, pogranicze

Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" we współpracy z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu i Nadleśnictwem Świeradów zapraszają nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, przyrodników oraz osoby zajmujące się edukacją ekologiczną z terenu powiatów bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego do udziału w polsko-czeskich warsztatach dla edukatorów w Świeradowie Zdroju.

Warsztaty odbędą się w dniach 7-9 września 2006 (nauczyciele ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) i 2-4 października 2006 (nauczyciele ze szkół podstawowych). Dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg IIIA Polska-Czechy i budżetu państwa udział w warsztatach jest bezpłatny. Szczegółowy program wraz z kartami zgłoszeniowymi jest dostępny na stronie internetowej stowarzyszenia.

Warsztaty są częścią projektu "Nasze Izery", którego głównym celem jest wspieranie tworzenia transgranicznej sieci współpracy oraz kontaktów pomiędzy instytucjami i osobami zajmującymi się ochroną przyrody i edukacją ekologiczną w polskiej i czeskiej części Euroregionu Nysa.

Zobacz także

Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze"