Sanktuarium otrzyma 250 tys. zł dotacji z ministerstwa

Dyskusja dla wiadomości: Sanktuarium otrzyma 250 tys. zł dotacji z ministerstwa.


  • korsykanin, 2009-04-07 15:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Proboszcz popłakał trochę na antenie Azart-Sat, telewizja wyemitowała archiwalne zdjęcia, gdzie widać senatora Misiaka wielce zainteresowanego sanktuarium, PO narobiło w gacie przed gromami z ambony i mamy efekty. Wystarczy być proboszczem i pogrozić palcem politykom a wyrwie się ile chce.2009-04-07, 15:29Ale dobra żeby nie było że jestem antychrystem, w artykule brak argumentów do powodów zmiany decyzji tzn dlaczego wtedy nie dostali a teraz tak? Nie wierzę żeby w pierwotnym wniosku nie było tych informacji o wkładzie społeczności lokalnej. Jeśli samo wstawiennictwo proboszcza pomogło to mamy właśnie objaw sprawiedliwości w naszym pięknym kraju na styku świata boskiego i ludzkiego.

  • Bolesławianin (ANbBEu), 2009-04-07 15:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Lepiej dajcie kasę dzieciom a nie ciągle ładujecie w ten kler. Polityka.

  • Parafianka (ANbBlc), 2009-04-07 16:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A może tak ministerstwo pomogłoby w dokończeniu budowy Kościoła na osiedlu Kwiatowym? Nasz proboszcz widać nie umie zniżac sie do poziomu dziekana A. J. I nie płacze, choć nie raz zapewne chętnie by to uczynił. Kościoła sami parafianie nie wybudują. My też jesteśmy katolikami i wierzymy w tego samego Boga, więc skąd te różnice? Co to za przywileje dla Sanktuarium?

  • Parafianin (Ap8Vxc), 2009-04-07 16:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

    No właśnie :D A może by tak dokończyć Kościół na Kwiatowym? :D Popieram Parafiankę :).

  • grażyna, 2009-04-07 16:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Dotacja posłuży do utrzymania w dobrym stanie barokowych ołtarzy i rzeźb. Chluby Bolesławca i jednego z jego atutów. Sanktuarium to jeden z najważniejszych zabytków miasta. Ja się zwyczajnie cieszę, że są na niego pieniądze. I nie zastanawiam skąd, kto, dlaczego. Po co?

  • korsykanin, 2009-04-07 16:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Mogę jeszcze zrozumieć dofinansowanie zabytków takich jak sanktuarium ale co za interes ma mieć ministerstwo w dofinansowaniu kościoła na kwiatowym?2009-04-07, 16:29Grażyno ano dlatego. Fajnie że przyjdzie kasa na zabytek ale zobacz w jaki sposób się to odbywa. Otrzymywanie dotacji niedługo będzie wyglądać jak spotkanie Krauzego z Kaczmarkiem na 40 piętrze hotelu Mariot, o ile już tak nie wygląda. Ja tam się przejmuje jak ministerstwo wydaje moje podatki, jak sie wcześniej nie należało a teraz należy to albo w ministerstwie są idioci, albo proboszcz postraszył kogoś kazaniem. Jedno i drugie jest karygodne.2009-04-07, 16:34Zwracam uwagę na jeszcze jedną rzecz: jak nie dostał wina polityków, sam widziałem ostre wypowiedzi proboszcza w telewizji. A jak dostał to zasługa jego petycji? A gdzie chrześcijańska skromność i uczciwość, no pochwal się teraz to wspaniały rząd PO dał kasę na sanktuarium.

  • Ada (AHguld), 2009-04-07 16:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Z tego co słyszałem ks. Hupa tak jak mowił ze zboduje go razem z wiernymi bez żadnych dofinansowan. Bo to ma byc koscioł zupełnie wolny od polityki :)
    Sanktuarium rzadzi chodź ks proboszcz... wydaje sie kreować swoj wizerunek i wydaje sie być managerem ktory jest ksiedzem. Oczywiście chwała mu za to ze dba o kościoł ale jeszcze żeby był prawdziwym ksiedzem. Niemowie ze niejest ale brakuje mu do byłego proboszcza ks Rączki.

  • Reklama

  • Klip (AE7o91), 2009-04-07 16:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Korsykanin. Chrześcijańska skromność i uczciwość jest przeznaczona i wymagana od maluczkich, przepraszam, WIERNYCH.

  • Przemek (AHgZy0), 2009-04-07 16:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Państwo pod żadnym pozorem nie powinno rozdawać pieniędzy obywateli a ponad wszystko powinno mniej ich ograbiać. Skoro są pieniądze na rozdawanie to oznacza że zbyt wysokie są podatki i opłaty lokalne.

  • Wikary (A54mjd), 2009-04-07 17:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Widomy znak wstawiennictwa patronki s. Maryi de Matjas.

  • Franz (eQ5PKm), 2009-04-07 18:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A może jeden z drugim krytykantów pomyśleliby przez chwilkę, że za 300 lat też ktoś chciałby to zobczyć? Z takim podejściem bylibyśmy dziś społeczeństwem bez kultury, zabytków i sztuki. Za te owe 3 setki lat nikt nawet nie będzie wiedział o waszym, ministra i partii istnieniu; pryśniecie jak banieczki mydlane, a sztuka pozostanie! Powodzenia Księże Andrzeju!

  • korsykanin, 2009-04-07 18:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Franc ja nie kwestionuje wartości dla kultury i tego że to jest ważne dla "kodu genetycznego narodu" chodzi o metody, o mieszanie się kościoła do polityki i wreszcie o bezczelne zachowanie proboszcza (obejrzyj sobie archiwalne materiały telewizji lokalnej).

  • Lolka, 2009-04-07 18:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Chodzi o bezczelne traktowanie wiernych - wyborców przez ludzi władzy, ale ich kadencja trwa tak krótko, że pryskają jak bańki mydlane... Bez mydlenia oczu, Franz!

  • Franz (eQ5PKm), 2009-04-07 18:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

    No akurat Korsykaninie to jest raczej "genetyczny kod światowy" (odsyłam do historii Sanktuarium). Kościół siłą rzeczy musi się ścierać z pewnymi instytucjami, bo istnieje tu na Ziemi w konkretnym państwie. A jak uż wspomniałem wyżej, kogo te "metody" będą obchodzić za 300-500 lat? Z resztą nic złego nie widzę w operatywności księdza, który tak samo zmanipulował polityków, którzy na co dzień pociągają za sznurki przywiązane do naszych odnóży :-).2009-04-07, 18:25Lolka, nic nowego nie odkryłaś... Tak było, jest i będzie. A Ty chyba masz więcej jak 15 lat i wiesz, że utopijna idylla nie jest możliwa... przynajmniej na tym Świecie. Myślę, że w kolejnym Wymiarze przekonamy się jak jest naprawdę...

  • Hegemon, 2009-04-07 18:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Zabytki należy szanować. Jeżeli można zdobyć na to państwowe dotacje dla Bolesławca - brawo. Mnie "tylko" wkurza brak środków na Joppe'go.

Reklama