Gmina Gromadka realizuje kolejną dużą inwestycję infrastrukturalną. Trwają prace związane z budową nowej ścieżki rowerowej, która ma poprawić komunikację lokalną oraz stworzyć nowe możliwości dla rowerzystów i osób aktywnie spędzających czas.
Roboty prowadzone są etapami. Jak informuje gmina, po wstępnym oczyszczeniu trasy z samosiejek drzew, krzewów i zakrzaczeń wykonano usunięcie karpiny drzew.
To jeden z kluczowych etapów przygotowania terenu pod właściwą konstrukcję ścieżki.
Obecnie na trasie wymieniane są również wyeksploatowane przepusty. Równolegle prowadzone są prace związane z mechanicznym układaniem warstwy podbudowy pod przyszłą nawierzchnię bitumiczną.
Wykonawcą inwestycji jest firma Jagielski Spółka Komandytowa. Wartość realizowanego zadania wynosi 8 450 100 zł.