Dziś o 15:33 OSP Nowogrodziec otrzymała zgłoszenie o zadymieniu w budynku wielorodzinnym. Ponieważ mogło być zagrożone zdrowie i życie wielu osób, na miejsce skierowano w sumie aż 6 zastępów straży pożarnej.
OSP Nowogrodziec o akcji:
Alarm! 🔔 Zadymienie w budynku wielorodzinnym! 💨 Nowogrodziec ul. Asnyka.
W dniu 28.08.2025 o godzinie 15:33 dostajemy groźnie brzmiące zgłoszenie. Z naszej jednostki wyjeżdżają dwa zastępy 🚒🚒
Na miejscu zadymiona klatka schodowa, ewakuujemy 6 osób. Po rozpoznaniu stwierdzono, że na najwyższym piętrze budynku (3 piętro) doszło do zapalenia 🔥 niepilnowanej potrawy na kuchence gazowej, którą ugaszono za pomocą wody 💦 Dom pomocy przybyły zastępy JRG Bolesławiec. Następnie przystąpiono do oddymiania budynku za pomocą wentylatorów 🌪️ W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, po oddymieniu i sprawdzeniu lokali mieszkalnych działania zakończono.Na miejscu:
🚒🚒 OSP KSRG Nowogrodziec
🚒🚒🚒🚒 JRG Bolesławiec
🚓 Policja
🚑 ZRM