We wtorek zarząd klubu MKS Bobrzanie Bolesławiec zorganizował wyjazd młodych piłkarzy na mecz Orange Ekstraklasy. 32 młodych ludzi pojechało do Lubina i obejrzało spotkanie Zagłębie Lubin - Widzew Łódź. Wyjazd był nagrodą dla wyróżniających się zawodników grup młodzieżowych Bobrzan.

Młodzi bolesławianie na trybunach stadionu Zagłębia LubinMłodzi bolesławianie na trybunach stadionu Zagłębia Lubin • fot. D. Sawczak

Na mecz pojechali zawodnicy, którzy regularnie uczestniczyli w treningach i rozgrywkach obecnego sezonu. Dla większości z nich była to pierwsza okazja do oglądania meczu na żywo. Emocji nie brakowało. Przy blasku jupiterów i dopingu ponad 7 000 kibiców Zagłębie wygrało 4:2, zapewniając sobie pozycję lidera, która przybliża ich do upragnionego tytułu Mistrza Polski. Dla młodych bolesławian wyjazd był dużym przeżyciem.

(informacja i zdjęcia D. Sawczak/Bobrzanie Bolesławiec/MZ)